loader
Вхід
Система Orphus

ЦІКАВО.КОМ

останні ЦІКАВІ НОВИНИ з усього світу

RunBTC.net - Заробляй Біткойни легко та вигравай у Джекпот

Заробляй Біткойни Легко

Побудуй свою прибуткову мережу та вигравай Джекпот


Наймогутніші річки світу (5 фото + 7 відео)

22.06.2009 Категорія: Цікаво Різне


Наймогутніші річки світу


На нашій планеті існує велика кількість поверхневих водоймищ. До таких водоймищ відносяться і річки, які допомагають людині перевозити вантажі, подорожувати, забезпечують нас прісною водою. Правда, річки приносять не тільки благо, але можуть і збунтуватися, знищуючи все на своєму шляху. Чим річка більша, тим вона корисніша для людини, і тим вона небезпечніша. Приборкати річку нелегко, а її використання можна порівняти з катанням на мустангу. Давайте подивимося, які річки вважаються найбільш могутніми.

10. Ріка Меконг

Наймогутніші річки світу


Ця річка протікає через такі країни, як Бірма, Таїланд, Юньнань (провінція Китаю), Лаос, В'єтнам і Камбоджу. Меконг є однією з найбільш довгих річок у світі, знаходячись по цьому показнику на 11 місці у світі і на 7 - в Азії. Довжина цієї річки вражає - 4350 кілометрів.

Через постійні сезонні зміни, різних форм рельєфу, що зустрічаються у Меконгу на шляху, навігація по цій річці дуже складна. Майже щороку річка виходить з берегів, приводячи до повеней і загибелі людей. Не дивлячись ні на що, жителі Азії дуже поважають цю річку, оскільки зобов'язані їй хорошими урожаями і просунутою системою навігації (хоча і дуже складною).


9. ЛенаРічка Лена протікає по Східному Сибіру, і знаходиться в десятці найдовших річок світу на десятому місці (відмічу, що критерій нашого рейтингу - потужність річки, а не довжина, тому показники місць можуть відрізнятися, це не помилка). Довжина Лени складає приблизно 4 399 кілометрів, впадає вона в Море Лаптєвих. Ця річка відома своєю стрімкою течією, особливо влітку і весною, коли вода прогрівається. Весною 2007 року Олена затопила більше 1000 будинків, повені торкнулося близько 12 міст.


8. Парана

Наймогутніші річки світу


Це річка в Південній Америці, яка знаходиться на 14 місці в списку найдовших річок світу. Велика частина русла розташована в Бразилії, але Парана протікає і через інші країни, зокрема, через Аргентину і Парагвай. Довжина її складає 4 тисячі кілометрів, і на своєму шляху Парана зливається ще з трьома річками, вельми немаленькими.

Ця річка відома своїм бурхливим характером. Зокрема, вона постійно заподіює якісь проблеми жителям прибережних зон, із завидною регулярністю затопляючи все і вся. Парана підмиває береги, руйнує будови, вимушуючи людей шукати інші місця для життя. Вітри Ель-Ніньо є однією з причин такої поведінки Парани.


7. ЕнісейЦя річка є найбільшою з тих, що впадають в Північний Льодовитий океан. Це п'ята по довжині річка у світі, з довжиною русла 4092 кілометри. Єнісей тече з Монголії прямо в центр Сибіру, а звідти - в Північний Льодовитий океан. Верхня течія річки є частою проблемою для місцевих жителів - то затопить, то розіб'є щось.


6. Міссісіпі

Наймогутніші річки світу


Ця річка є другою за величиною в США. Довжина цієї річки складає 2050 кілометрів, русло починається в Міннесоті, і закінчується у Мексиканській затоці, куди впадає річка. Люди, що живуть біля води цієї річки, і люблять її, і бояться - вона добре відома своєю бурхливою вдачею. Річку намагаються приборкати з самого початку створення США, і навіть раніше. Проте ні греблі, ні випрямлення русла особливо не допомагають, і річка продовжує лякати своєю непостійністю.


5. БрахмапутраЦя річка знаходиться в Бангладеші, починаючи свій шлях з південно-східної частини Тибету, протікаючи через Гімалаї, і потрапляючи в кінці-кінців в Бангладеш. Довжина цієї річки - майже три тисячі кілометрів, використовують її в основному, для перевезення вантажів і для іригаційних потреб.

В той час, як велика частина річки цілком зручна для навігації, невеликі частини русла є не тільки непрохідними, але ще і небезпечними для мешканців прибережних зон. Особливо небезпечна річка під час весняного танення снігів в Гімалаях. В цей час і починаються потопи, руйнування і катастрофи. На цій річці дуже часто спостерігаються складні течії, іноді хвилі йдуть вгору по річці, утворюючи загрозу для судів.


4. ЯнцзиЦе найбільш довга річка не тільки в Китаї, але і у всій Євразії. За довжиною (5800 кілометрів) вона займає третє місце у світі, ну а за значущістю і потужності - четверте. Ця річка часто руйнує всі греблі і інші споруди, оскільки досить часто виходить з берегів. Звичайно ж, річку приборкують, але поки що ефективність подібних споруд мінімальна, хоча вчені і підтверджують поступове зниження числа повеней.

Дослідники заявляють про три різні типи повеней, характерних для даної річки. Деякі сезони і роки набагато небезпечніші за інші. Іноді річка декілька місяців поводиться дуже мирно, раптово, за пару днів проявляючи всю свою потужність.


3. ОрінокоЦя річка є однією з найбільш довгих річок у Південній Америці. Її загальна довжина складає 2410 кілометрів, і протікає вона по території Колумбії, Венесуели, беручи початок на кордоні з Бразилією. Після того, як річка потрапляє на рівний рельєф, її течія сповільнюється і поступово Оріноко заспокоюється. Проте деякі ділянки русла річки відмічені в навігаційних локаціях як надзвичайно небезпечні.

В кінці шляху річка віддає свої води Атлантичному Океану. Води річки використовуються для іригації і для транспортування вантажів.


2. Конго (Заїр)Ця річка відома всім під двома назвами - Конго або Заїр. Ця річка є другою по довжині у Африці, і однією з найбільш могутніх - у світі. Дуже часті виходи річки з берегів, повені, які замінялися періодами тихої безтурботності. Потім може бути знову тиждень катастроф, а потім місяць спокою. Судна, звичайно ж, ходять по річці, але матроси бояться зробити зайвий рух.

1. АмазонкаЦя річка найбільш відома у всьому світі - вона надзвичайно могутня, сильна, швидка. Довгий час вважалося, що Ніл є найдовшою річкою у світі. Після проведення аерокосмічних досліджень виявилось, що саме Амазонка, з її 6992,06 кілометрами, є найдовшою. Амазонка, якщо можна так виразитися, є "королевою" всіх річок, будучи в деяких ділянках русла морем в мініатюрі.

Її русло настільки широке, що ніде не перетинається мостами - Амазонку можна перетнути тільки на поромі або іншому судні. Глибина річки в деяких місцях складає близько 50 метрів, так що перш ніж плавати в її водах, подумайте.
P.S.: Якщо Ви зауважили орфографічну помилку на цій сторінці,
         просто виділіть помилку мишкою та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Автор: Гість Сергій (11 років тому)
Не Олена, а Лєна - не перекладаються назви!
Автор: Гість AndrewZ (11 років тому)
та то напевно якась програма перекладала
Автор: Гість Coca-cola (8 років тому)
Цікавого тут нічого немає,тількі основна характеристика-це засмучює!
Автор: Гість гість (8 років тому)
(((((((((((((((((((((((((((((( (((((
Автор: Гість ))) (6 років тому)
а ду річка Ніл?
Додати власний коментар:


[Додати Фото]
Введіть код з картинки:

ОБМІН ВАЛЮТ


ВІДЕО
Крокуючий транспорт з фільму "Wild Wild West" (+ відео)
Крокуючий транспорт з фільму Wild Wild West (+ відео) Так, власне такий крокуючий корабель показано у фільмі Wild Wild West. Там в Повністю...
Невеликий відеоекскурс в таємниці мікросвіту (+ відео)
Невеликий відеоекскурс в таємниці мікросвіту (+ відео) Хто з вас, читачів цього чудового сайту, може пояснити відразу, що таке мікр Повністю...ФОТО
Покинутий корабель перетворили на арт-інсталяцію (5 фото + відео)
Покинутий корабель перетворили на арт-інсталяцію (5 фото + відео) Покинуте пасажирське судно «Герцог Ланкастер», з 1979 року яке іржавіє в Повністю...
Як сліпі люди використовують Instagram (+ відео)
Як сліпі люди використовують Instagram (+ відео) Томмі Едісон (Tommy Edison) сліпий з народження, проте це не заважає йому ви Повністю...КОКТЕЙЛІ
Коктейль Екліпс
Коктейль Екліпс Коктейль Екліпс, або "Затьмарення", який у нас не дуже відомий, а дарма, ве Повністю...
Коктейлі Дайкирі і Космополітан
Коктейлі Дайкирі і Космополітан Вирішив реанімувати дещо забуту рубрику - Цікаві Коктейлі. Сьогодні на Повністю...ПРЕДМЕТИ
Магнітний столик – замінить кухонні шафки
Магнітний столик – замінить кухонні шафки Цей столик оригінальний тим, що завдяки вбудованим магнітам, весь посуд Повністю...
Картини за допомогою тіней (+ колекція фото)
Картини за допомогою тіней (+ колекція фото) Ніколи б не подумав, що проекція як така може стати основним інструменто Повністю...ДЕВАЙСИ
Кластерний екран з 12 iPod-ів (+ відео)
Кластерний екран з 12 iPod-ів (+ відео) Вельми дорогий спосіб переглянути фільм - це зробити кластерний екран з Повністю...
USB-яблуко The Beatles
USB-яблуко The Beatles Apple Corps Ltd. і EMI Music вирішили випустити оригінальний USB-девайс, Повністю...У СВІТІ
Навколо світу за 60 секунд
Навколо світу за 60 секунд Ставимо нові рекорди. Колись вважалося, що подорож навколо земної кулі з Повністю...
Постери країн-учасниць ЧС-2010 з футболу (+21 фото)
Постери країн-учасниць ЧС-2010 з футболу (+21 фото) На честь найбільшої події у світі спорту, телеканал ESPN спільно з рекла Повністю...ЦІКАВЕ

Погода, Новини, завантаження...