loader
Вхід
Система Orphus

ЦІКАВО.КОМ

останні ЦІКАВІ НОВИНИ з усього світу

RunBTC.net - Заробляй Біткойни легко та вигравай у Джекпот

Заробляй Біткойни Легко

Побудуй свою прибуткову мережу та вигравай Джекпот


Фантастичні матеріали, які існують насправді (+11 фото)

03.07.2009 Категорія: Цікаво Винаходи


Фантастичні матеріали, які існують насправді


Довгий час шапка-невидимка, прозорий бетон і інші речі вважалися чимось неможливим. Завдяки науці люди навчилися створювати не тільки шапки-невидимки, але і цілі костюми, що роблять людину невидимим, пастки для звуку і енергії, що дозволяють добитися небачених раніше успіхів в будівництві і військовій сфері. Думаю, що читачам CIKAVO буде цікаво дізнатися про досягнення науки і техніки. Примітно, що деякі презентовані матеріали існують вже не один рік, проте про них практично ніхто не чув.

Тефлон - вчорашній матеріал з майбутнього

Фантастичні матеріали, які існують насправді


Не дивлячись на те, що тефлон вже відомий всім, і його рекламують де тільки можна, це дійсно унікальний матеріал, про який раніше тільки мріяли. Тефлон застосовується при створенні серцевих клапанів, в аерокосмічній промисловості, при виготовленні побутових приладів і кухонної техніки. Тефлон індиферентний до лугів і кислот, він не вступає в реакцію з їжею, тому нешкідливий для людини (так вважалося раніше).

В даний час американське федеральне агентство по захисту навколишнього середовища (EPA) наклало заборону на сковорідки з тефлоновим покриттям. Крім того, до 2015 планується і зовсім "закруглитися" з виробництвом тефлону. Як завжди, виявилось, що продукт, який вважався безпечним, дуже небезпечний. У малих дозах він, видно, смертельний для тварин, а при систематичній акумуляції його нашим організмом тефлон може приводити до ракових захворювань, мутацій у дітей і інших проблем.

Все ж таки, не дивлячись на подібні проблеми, тефлон є унікальним матеріалом, який врятував життя не одній людині - хоч би за допомогою вже згаданих серцевих клапанів. Це перший з матеріалів, поява якого була передбачена як фантастами, так і вченими минулих років.


Надтонкі надпровідники

Фантастичні матеріали, які існують насправді


Явище надпровідності відоме давно, але на жаль, практично його застосувати досить складно, оскільки реальна надпровідність поки працює тільки в умовах наднизьких температур (ось така ось велика кількість всяких над-). Проте останнім часом вчені отримали декілька багатообіцяючих результатів завдяки дослідам з надтонкими провідниками. Можливо, через деякий час ми отримаємо надпровідники, які зможуть працювати і при нормальних температурах.


Гнучкі сонячні батареї

Фантастичні матеріали, які існують насправді


До цих пір мене мучить одне питання: чому би не накрити наші будинки сонячними батареями, захищеними від дії води і інших несприятливих чинників. Виявляється, все через низьке "виживання" сонячних батарей, плюс висока собівартість їх виробництва.

Проте, кілька місяців тому вчені презентували на суд громадськості гнучкі сонячні батареї, виробництво яких коштує копійки. Я думаю, що саме за подібним матеріалом - майбутнє. Уявіть, які можливості відкриваються завдяки впровадженню гнучких, тонких, стійких до зовнішніх дій сонячних батарей!

Енергетичний сорбент d3O


Фантастичні матеріали, які існують насправді


Ця фантастична за своїми властивостями речовина використовується вже і у виробництві одягу, взутті, і у військовій справі. d3O є гелем, який міняє свою щільність залежно від зовнішніх чинників. Наприклад, Ви зможете розминати його на руці, як пластилін, можна формувати грудки цієї речовини. Проте варто вдарити по ньому молотком, і d3O миттєво твердне, наближаючись по щільності до твердих гірських порід.

Нагрівання приводить до такого ж результату, так що багато компаній знайдуть d3O корисним для себе.


Графен

Фантастичні матеріали, які існують насправді


Цією речовиною є звичайний вуглець, атоми якого сполучені в гексагональну двовимірну кристалічну решітку. Вчені стверджують, що графен можна представити як одну площину графіту, яка відокремлена від об'ємного кристала. Цей матеріал володіє відмінною механічною жорсткістю і хорошою теплопровідністю. Його провідність робить його перспективним матеріалом для використання в різних сферах промисловості.

Графен вперше отриманий в 2004 році, і його властивості до кінця не вивчені.


Фулерени

Фантастичні матеріали, які існують насправді


Ця речовина є тим же вуглецем, атоми якого сполучені ще цікавішим чином, ніж у графена. Існування і можливість отримання фулеренів було передбачене ще в 1985 році, проте відкриті вони були тільки в 1996 році. Цікаво, що фулерени містяться в сажі, яка утворюється в дуговому розряді на графітових електродах. Раніше фулерени просто не помічали. Зараз ця речовина досліджується вченими багатьох країн, і деяким вдається практично використовувати фулерени. Наприклад, був створений "наноклей", що може заклеїти буквально все, що тільки можна, а порвати або поламати заклеєну річ в місці склеювання практично неможливо.

До речі, фулерени міцніші, ніж алмаз.


Плащ-невидимка
Фантастичні матеріали, які існують насправді


Напевно, навіть Гарі Поттер заздрив б власникові плаща або сорочки з матеріалу, створеного цілком звичайними вченими. Спочатку це був просто концепт, проте тепер матеріал, що дозволяє стати людині або речі прозорою - реальність наших днів.

Існує декілька варіантів подібних структур, і всі вони працюють, "примушуючи" видимі промені як би огинати перешкоду, зустрічаючись на іншій стороні. Правда, один з плащів невидимок просто передає "картинку" з одного боку на іншу за допомогою мініатюрних кінокамер. Зате всі інші цілком можна назвати фантастикою.


Конус тиші для субмарин

Фантастичні матеріали, які існують насправді


Був такий комедійний серіал про секретного агента Максвела Смарта. Коли він приходив в свою штаб-квартиру, то спілкувався з шефом в спеціальних "конусах тиші", які допомагали дотримувати абсолютну тишу, і розмову ніхто не міг підслуховувати.

Сучасні вчені зробили щось подібне, оснастивши субмарини пристроєм, здатним гасити акустичні хвилі, що дозволяє підводному човну стати невидимим для сонарів.


Прозорий алюміній

Фантастичні матеріали, які існують насправді


Так, це не друкарська помилка, вчені змогли створити матеріал, який має багато спільного з коштовними каменями, хоча є прозорим алюмінієм. Правда, отримати такий матеріал досить складно, і його вартість наближається до 5 доларів за квадратний сантиметр.

"Прозорий алюміній" насправді не є металом. Це різновид оксиду алюмінію, наночастинки якого спікають при дуже високій температурі. До речі, міцність такого матеріалу в три рази вища, ніж у найякісніших сортів сталі.


Прозорий бетон

Фантастичні матеріали, які існують насправді


Будівельники, а не вчені, розробили матеріал, який є прозорим бетоном. Насправді все просто: у звичайний бетонний блок вкладають сотні і тисячі найдрібніших "ниток" оптоволокна. В результаті ми отримуємо дуже міцний матеріал, який прозорий для сонячних променів.


Аерогель

Фантастичні матеріали, які існують насправді


Це один з найцікавіших матеріалів, що розглядаються в даній статті. Річ у тому, що аерогель є "родичем" звичайного скла, проте, як Ви розумієте, це не скло. Аерогель всього в три рази важчий за повітря, і на 99,98% аерогель складається з повітря. Цей матеріал дуже міцний, він є відмінним ізоляційним матеріалом, плавиться при дуже високій температурі і взагалі володіє рядом цікавих властивостей.

В основному застосовувався в аерокосмічній промисловості, хоча зараз його використовують і в інших сферах. Ця речовина досить дорога, але його корисні властивості з надлишком перекривають витрати, необхідні для виробництва аерогелю.
P.S.: Якщо Ви зауважили орфографічну помилку на цій сторінці,
         просто виділіть помилку мишкою та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Автор: Гість Антон (12 років тому)
Дуже цiкаво! Дякую! Побiльше таких наукових пiдбiрок :-)
Автор: Гість Оксана (12 років тому)
Чудова інформація!!! Дякую Ще було б дуже цікаво знати де це все можна взяти ;-)))))))))))
Автор: Гість Юлия (12 років тому)
А откуда взята информация??? Есть какие то первые источники?
Автор: Гість Богдан (11 років тому)
Дуже -Дуже цікаво!!! Ну люди і голови мають!!!
Автор: Гість Юля (11 років тому)
Мені сподобалося..=)) Це дісно на мою думку великі досягнення...
Автор: Гість Свято (11 років тому)
Чув про всі ці матеріали краєм вуха. (про бетон і алюміній не знав) Супер!!!
Автор: Гість діма (10 років тому)
а нано костюми шо ще не винайшли?
Автор: Гість Настя (9 років тому)
Як зробити плаща невидимку
Автор: Гість Гоша (9 років тому)
класна
Додати власний коментар:


[Додати Фото]
Введіть код з картинки:

ОБМІН ВАЛЮТ


ПРИСТРОЇ
Новий тип клавіатури для мобільних пристроїв (+ відео)
Новий тип клавіатури для мобільних пристроїв (+ відео) Днями компанія EFO анонсувала EFO Mini BLUETOOTH Wireless Keyboard - без Повністю...
Ігровий пристрій нового типу (+ відео)
Ігровий пристрій нового типу (+ відео) Розробники чи не щодня придумують щось нове з області ігрового дизайну. Повністю...ПРЕДМЕТИ
Виключно ефективний і зручний пристрій для виявлення металевих предметів
Виключно ефективний і зручний пристрій для виявлення металевих предметівВчені з МІЕТ "Технологічний центр" розробили виключно ефективний і зручний прист Повністю...
Гаджети домашнього інтерєру (+9 фото)
Гаджети домашнього інтерєру (+9 фото) Декілька цікавих рішень і дизайнерських предметів інтерєру, для ваших бу Повністю...ДЕВАЙСИ
Стів Баллмер анонсував планшет від HP (5 фото + відео)
Стів Баллмер анонсував планшет від HP (5 фото + відео) Поки Apple роздумує над тим, як краще провести презентацію свого планшет Повністю...
Огляд Google Nexus S 4G (8 фото + відео)
Огляд Google Nexus S 4G (8 фото + відео) Комунікатор Google Nexus S 4G позиціонують як перший комунікатор з підтр Повністю...ГОДИННИКИ
Класні годинники з вінілових пластинок (+18 фото)
Класні годинники з вінілових пластинок (+18 фото) Вже давним-давно вийшли з моди вінілові пластинки, які зараз використову Повністю...
Годинник-водопад з Японії (+ відео)
Годинник-водопад з Японії (+ відео) Ми давно вже звикли до годинників різної форми і різного призначення. Ве Повністю...ДИЗАЙН
Незвичайні упаковки звичайних продуктів (+20 фото)
Незвичайні упаковки звичайних продуктів (+20 фото) Загалом, давно відомо, що вдала упаковка для товару - це вже половина ус Повністю...
20 прикладів яскравого і барвистого веб-дизайну (+20 фото)
20 прикладів яскравого і барвистого веб-дизайну (+20 фото) Вибір кольору для сайту завжди величезна проблема для будь-якого веб-диз Повністю...ФОТО
iBeetle - формула успіху від Apple та Volkswagen? (+ фото)
iBeetle - формула успіху від Apple та Volkswagen? (+ фото) Враховуючи вплив на поп-культуру та технології впродовж останніх років, нема Повністю...
Як знімалися легендарні фільми (+100 крутих фото)
Як знімалися легендарні фільми (+100 крутих фото) Imgur-користувач та кіноман joinyouinthesun завантажив величезну колекці Повністю...ЦІКАВЕ

Погода, Новини, завантаження...