loader
Вхід
Система Orphus

ЦІКАВО.КОМ

останні ЦІКАВІ НОВИНИ з усього світу

RunBTC.net - Заробляй Біткойни легко та вигравай у Джекпот

Заробляй Біткойни Легко

Побудуй свою прибуткову мережу та вигравай Джекпот


Найважливіші експерименти сучасності (+5 фото)

22.09.2009 Категорія: Цікаво Винаходи


Найважливіші експерименти сучасності


Вчені нашого часу, володіючи доступом до високих технологій, проводять експерименти, які навіть і не снилися їх попередникам. Не секрет, що те, що лежало на поверхні, якщо так можна виразитися, вже відкрито і перевідкрито. І для подальшого розвитку науки потрібні все більш точні інструменти, все більш могутні комп’ютери. У цій статті розповідається про найважливіші експерименти сучасності, які, у разі їх успішного завершення, можуть дати новий поштовх розвитку науки, техніка і цивілізації загалом.

Проект "Blue Brain"

Найважливіші експерименти сучасності


Вчені, які задумали даний експеримент, вирішили побудувати математичну модель мозку, причому яка була б не наближеною до реальності, а повною, реальною моделлю працюючого мозку людини. Найцікавіше, це те, що Генрі Маркрам, лідер і "духовний лідер" проекту, збирається створити таку модель за допомогою покрокового вивчення мозку щура.

Проект має досить могутню технологічну основу - окрім необхідного медичного устаткування, вчені змогли дістати супер-комп’ютер від IBM, Big Blue. Маркрам сподівається скласти повну модель мозку людини до 2015 року.

Доречно зауважити, вчені, які беруть участь в цьому проекті, до цих пір не розуміють багатьох навіть базових принципів функціонування мозку, наприклад, фізіологію пам’яті або, наприклад, причину виникнення деяких захворювань мозку. Модель Маркрама, у разі успішного її створення, буде електронною копією реального мозку, з імітацією взаємодій між індивідуальними нейронами. Модель також можна буде підстроювати під умови нових експериментів, наприклад, досліджувати перебіг деяких захворювань мозку в результаті пошкодження певних частинок цього органу.

"Ми будуємо шаблон, по якому вивчатимемо роботу мозку людини", - говорить Маркрам. До речі, вчений наразі не знає, чи буде подібна модель, якщо її зможуть створити, думати самостійно і бути особистістю. Але все можливо, хоча багато колег цього вченого сумніваються в тому, що комп’ютерна модель мозку, яка складається з мільярдів нейронів, буде дійсно створена.


Проект "Earthtime"

Найважливіші експерименти сучасності


Близько 250 мільйонів років назад незрозуміла катастрофа стерла з лиця землі більше 90% видів живих істот, які її населяли. Причина цього катаклізму до цих пір невідома - це може бути великий метеорит, може бути підвищення сейсмічної активності планети (зокрема, через падіння такого метеориту або навіть астероїда), а може бути щось ще. Вчені підозрюють, що причиною є щось ніби "ядерної зими", яка загрожує всім нам у разі ядерної війни, а тоді щось подібне могло відбуватися через падіння того самого астероїда. Проте точної причини не знає ніхто, і вчені-палеонтологи, геологи, біологи, екологи, вирішили об’єднатися для з’ясування причин подібного явища. В результаті був створений проект "Earthtime".

Вчені, які беруть участь в цьому експерименті, прагнуть розробити способи вимірювання віку різних останків живих організмів, які були настільки точні, що за наслідками проведення таких вимірювань (множини їх), можна було б відновити більш-менш точну картину того, що трапилося на нашій планеті чверть мільярда років назад.

Мета "Earthtime" - об’єднати результати вимірювань віку гірських порід і останків живих організмів, отриманих різними вченими, які скористалися різними методами такого вимірювання. Поки що все йде за планом, але, звичайно, доведеться почекати достатню кількість часу, поки необхідна база даних буде дійсно створена, і нею можна буде користуватися для вирішення головної проблеми - дізнатися, що ж ви’явилося причиною знищення 9/10 живих організмів так давно...


Темна матерія

Найважливіші експерименти сучасності


Вже близько 75 років вчені всіх країн (в основному, фізики) намагаються знайти темну матерію. Навіщо? Та річ у тому, що ніби як Всесвіт тримається разом, продовжуючи розширюватися, завдяки саме цій гіпотетичній темній матерії. Якщо буде доведено існування цієї субстанції, то все буде добре, і вчені отримають наочний доказ того, що нинішні теорії будови Всесвіту вірні.

Для того, щоб довести існування темної матерії, вчені наступного року збираються забратися в одну з глибоких печер Італії, щоб залишити там детектори із над-охолодженним XENON100.

Згідно останнім теоріям і дослідженням, наш Всесвіт складається переважно з цієї темної матерії, а не їх звичайної речовини, знайомої всім нам - атоми, молекули і все інше, про що розповідають ще в школі. Так ось, якщо це дійсно так, і темній матерії в шість разів більше звичайної речовини, то засікти її не складе ніяких труднощів. Але це теоретично, оскільки вважається, що мільярди "темних" частинок щомиті проходять крізь землю (ні, я не плутаю ці частинки з нейтрино, все правильно). Проте, як і у випадку з нейтрино, вважається, що темна матерія практично не взаємодіє із звичайною речовиною, оскільки у елементарних частинок такої матерії просто немає заряду. До речі, називаються частинки нейтраліно.

Як тільки і якщо нейтраліно будуть знайдені, вчені отримають твердий доказ існування темної матерії. А значить, можна буде рухатися далі, створюючи реальну картину будови Всесвіту.


Перепис живих організмів Морів і океанів

Найважливіші експерименти сучасності


Хто живе в океані? У 2000 році у відповідь на це питання вченими було отримано $650 мільйонів. Така немаленька сума не вирішувала всіх проблем, але все таки дозволила створити технологічну базу для проведення "опису" більшості живих організмів, що мешкають в океані. "Коли мова заходить про коралові рифи, глибоководних мешканців або навіть побережжя морів, де живе безліч людей - залишається лише визнати, що знаємо ми дуже мало". Насправді, людина прагне в космос, хоча океан для неї - велика біла пляма.

Ось для "зафарбовування" цієї білої плями і були виділені такі величезні кошти. До речі кажучи, проект дійсно виявився успішним - вчені змогли знайти велику кількість нового виду живих організмів, про які раніше навіть не підозрювали. Вивчення триває до цих пір, а завершиться прект в 2010 році. Більшість вчених, які беруть участь в проекті, задоволена результатами, і вважають, що поставлене завдання виконане, хоча, звичайно ж, залишилася велика кількість невияснених моментів. Наступним кроком вчених повинна бути чітка картина взаємодії знайдених живих організмів один з одним і навколишнім середовищем.


Штучне життя

Всі ми читали або дивилися фільми про кіборгів, про андроїдів і інших штучних істот. Виявляється, фантастика може стати реальністю вже в найближчі декілька років, оскільки вчені впритул підійшли до створення штучного, хоч і найпростішого, життя. Почалося все з того, що досить відомий вчений Крейг Вентер і його команда в 1990 році оголосили про те, що зможуть розшифрувати геном людини швидше, ніж інші дослідники, які працювали в рамках всесвітньої програми по дослідженню і розшифровці генома людини.

І першій, і другій командам вдалося прийти до фінішу практично одночасно, і геном людини був дійсно розшифрований. Після цього той же Вентер оголосив про початок робіт із створення штучних організмів. Звичайно ж, вчений вирішив починати не з людини, а з простих мікроорганізмів. Першою його жертвою виявилася бактерія Mycoplasma genitalium.

На початку команда проекту з’ясувала, без яких генів ця бактерія зможе існувати і далі, а потім, після успішного завершення робіт, пересадила спрощений геном цієї бактерії в клітку іншої бактерії, що є "кровним" родичем Mycoplasma genitalium. До здивування вчених, клітка прийняла чужий геном і цей комбінований організм дійсно почав жити.

В даний час Крейг Вентер з тією ж командою продовжують роботи, але тепер вони збираються створити повністю штучний геном, який буде повністю створений людиною. Хто його знає, скільки часу займе рішення цього питання, але Вентер упевнений в успіху проекту. Що ж, побажаємо йому успіхів...
P.S.: Якщо Ви зауважили орфографічну помилку на цій сторінці,
         просто виділіть помилку мишкою та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Додати власний коментар:


[Додати Фото]
Введіть код з картинки:

ОБМІН ВАЛЮТ


ПРИСТРОЇ
Ретро реклама комп'ютерів (+15 фото)
Ретро реклама компютерів (+15 фото) Дивлячись на рекламу комп'ютерів кінця минулого століття, можна тільки д Повністю...
Як змусити багаж бути завжди поряд з вами (+ відео)
Як змусити багаж бути завжди поряд з вами (+ відео) Сам недавно повернувся з достатньо тривалої поїздки в іншу країну, і том Повністю...ПРЕДМЕТИ
Незвичайні «портрети» (+5 фото)
Незвичайні «портрети» (+5 фото) Подарунки, які відображають якимсь чином індивідуальність свого одержува Повністю...
Виключно ефективний і зручний пристрій для виявлення металевих предметів
Виключно ефективний і зручний пристрій для виявлення металевих предметівВчені з МІЕТ "Технологічний центр" розробили виключно ефективний і зручний прист Повністю...ДЕВАЙСИ
Реальні фото і відео iPhone 4G (12 фото + 2 відео)
Реальні фото і відео iPhone 4G (12 фото + 2 відео) Майже відразу після виходу нової моделі iPhone, iPhone 3GS, з'явилися пл Повністю...
Планшети від NVIDIA - реальність? (6 фото + відео)
Планшети від NVIDIA - реальність? (6 фото + відео) Схоже на те, що девайс під назвою NVIDIA Tegra є не просто черговою пліт Повністю...ГОДИННИКИ
Tokyoflash Ni - годинник-головоломка з підказками
Tokyoflash Ni - годинник-головоломка з підказками Схоже, Tokyoflash вирішила потихеньку зав'язувати з годинниками-головоло Повністю...
Класні годинники з вінілових пластинок (+18 фото)
Класні годинники з вінілових пластинок (+18 фото) Вже давним-давно вийшли з моди вінілові пластинки, які зараз використову Повністю...ДИЗАЙН
Як створюються ілюстрації? (+ відео)
Як створюються ілюстрації? (+ відео) На сторінках Cikavo.com часто миготять чудові ілюстрації, арт-роботи т Повністю...
Квартира-студія з Нью-Йорку (+9 фото)
Квартира-студія з Нью-Йорку (+9 фото) Незвичайне рішення для звичайного, на перший погляд, приміщення створив Повністю...ФОТО
На честь святого Патріка річку Чікаго забарвили в зелений колір (8 фото + відео)
На честь святого Патріка річку Чікаго забарвили в зелений колір (8 фото + відео) Тоді як в деяких містах на День святого Патріка пропонують зелене пиво а Повністю...
Aston Martin відсвяткував 100-ліття спеціальним виданням Vanquish (+5 фото)
Aston Martin відсвяткував 100-ліття спеціальним виданням Vanquish (+5 фото) Aston Martin відсвяткував 100-ліття спеціальним виданням автомобіля Vanq Повністю...ЦІКАВЕ

Погода, Новини, завантаження...