loader
Вхід
Система Orphus

ЦІКАВО.КОМ

останні ЦІКАВІ НОВИНИ з усього світу

RunBTC.net - Заробляй Біткойни легко та вигравай у Джекпот

Заробляй Біткойни Легко

Побудуй свою прибуткову мережу та вигравай Джекпот


Яким буде наше майбутнє? Декілька основних ідей (+8 фото)

25.09.2009 Категорія: Цікаво Різне


Яким буде наше майбутнє? Декілька основних ідей


Майбутнє наступає швидше, ніж ми можемо собі уявити, підкидуючи такі сюрпризи, з яких тільки дивуєшся. Майбутнє часто намагаються передбачити, причому роблять це і звичайні люди, і письменники, і сценаристи. За роки спроб таких прогнозів сформувалося декілька основних ідей, які дуже часто повторюються в творах кінематографу/літератури. Давайте спробуємо викласти більш-менш виразну більшість таких ідей в цій статті. Було б цікаво також дізнатися про думку наших читачів - можна навіть влаштувати щось подібне на голосування, хто якої ідеї дотримується.

Загально пригнічуючий тоталітарний лад

Яким буде наше майбутнє? Декілька основних ідей


Максимальна зрівняння, відсутність класів, наявність лідера і культу його особи. Брутальні внутрішні сили "підтримка порядку", Яка не стільки порядок підтримує, скільки вишукує потенційних ворогів народу. Придушення письменницької ініціативи, цензура, відсутність свободи вибору, творчості.

Ах так, звичайно - сексуальні відносини взагалі краще не згадувати в "пристойному" суспільстві, розмови головним чином йдуть про любов до того ж суспільства/своєї країни/лідера країни. Все це як не можна краще викладено у Джорджа Оруелла в "1984", плюс у Олдоса Хакслі в "О чудовий новий світ", Рея Бредбері "451 за Фаренгейтом" плюс у великій кількості фільмів, серед яких той же "Еквілібріум" (зараз не говоритимемо про його художню цінність, просто згадаємо як демонстратора ідеї).


Ретро-футуристична утопія

Яким буде наше майбутнє? Декілька основних ідей


Ця ідея розвитку нашого суспільства передбачає перш за все емоційну еволюцію людини, яка стає добрішою і терпимішою, плюс розвиток технологій до незвіданих висот. Практично миттєві переміщення по планеті, передача думок, роботи, які роблять всю чорну роботу, екологізація.

В принципі, авторів, які прогнозують таке майбутнє, досить багато, серед них і Кліффорд Саймак і Іван Єфремов, і Василь Головачев і багато, багато інших. Звичайно, було б непогано жити в такому майбутньому, але навряд чи незабаром ми або наші нащадки побачать таку досконалу цивілізацію.


Злочинна антиутопія

Яким буде наше майбутнє? Декілька основних ідей


Є і такий варіант, що базується на тенденції постійної криміналізації суспільства. Зараз злочинів стає все більше, і кінця-краю боротьбі поліції із злочинцями не видно. Цілком зрозуміло, чому стільки уваги приділяється даній альтернативі в книгах і фільмах, особливо у фільмах. Варто тільки згадати "Той що біжить по лезу", "Дитя людське", "Робокоп", відразу ідея стає ясною, правда?

Загалом, цілком може бути, що так все і трапиться, але теж навряд чи це буде швидко. До речі, хто який фільм впізнає на підбірці скріншотів для цього пункту?


Вторгнення чужого розуму на Землю

Яким буде наше майбутнє? Декілька основних ідей


Дуууже багато книг і фільмів присвячено детальному огляду даної проблеми. Першим, поза всяким сумнівом, був Герберт Веллс, який зміг свого часу створити такий шедевр, як "Війна світів". Книга захоплює з першої сторінки і до останньої, ефект від фільму набагато слабший (та і до чого там сімейні відносини, що з'ясовуються впродовж трьох четвертих, ніяк не зрозумію. Хто дивився, відразу пригадає постійно істеричну дівчинку яка кричить і такого ж хлопчика-підлітка). Крім того, напевно, немає людини, яка не дивилася б "Чужого", хоч би одну частину - ось це дійсно біда.

Трохи меншу проблему складає "Хижак", хоча це швидше чистий бойовик з елементами фантастики, ніж хоч трошки ідейний фільм. Так, тут ми нічого не зробимо - можливо, до орбіти нашої планети вже наближаються злобні істоти, які сплять (а чи сплять?) і бачать як би знищити нашу цивілізацію. Правда, якщо вже почати міркувати на цю тему, думаю, що ми самі себе знищимо набагато швидше, ніж якісь там прибульці.


Пришестя дружніх інопланетян

Яким буде наше майбутнє? Декілька основних ідей


Чужий розум може бути і цілком доброзичливим - так стверджується в дуже відомих науково-фантастичних роботах, фільмах, навіть філософських роздумах про все суще. Дружні інопланетяни - взагалі голуба мрія багатьох вчених і літераторів. Що вони можуть нам дати? Рецепт вічної молодості, вічного миру, безкоштовних харчових продуктів, гіпер-двигуна для корабля... Та хіба мало що ще - загалом, було б дійсне непогано дістати таких друзів.

Детальніше така ідея розглядається в "Близькі контакти третього ступеня", "Безодня" і багатьох інших фільмах/книгах.


Повстання штучного інтелекту

Яким буде наше майбутнє? Декілька основних ідей


Ворожим нам може опинитися не тільки чужий, інопланетний розум, але і розум, створений самою людиною. Ідея дійсно заслуговує уваги, тим паче, що багато вчених стверджують про можливість створення подібного інтелекту в найближчому майбутньому. Що це нам дає, чим загрожує? Незрозуміло... Штучний розум не менш чужий людині, чим розум, який зійшов з холодних зірок. Родоначальником ідеї створення штучного інтелекту, так само як і способів управління цим інтелектом є Айзек (Ісаак) Азімов. Його "Закони робототехніки" є незмінними практично до нашого часу. Як мовиться, ні додати, ні відняти.

Але будь-яка палиця хоч би раз на рік стріляє, цей вислів годиться і для штучного розуму. "Термінатор", "Матриця", "Я, робот" (і фільм, і книга) - все це цікаві роботи, які примушують задуматися над тим, чи потрібний нам такий розум.


Пост-ядерна антиутопія

Яким буде наше майбутнє? Декілька основних ідей


Багато авторів схиляються до того, що незабаром ядерна війна все ж таки трапиться, і результатом її буде руйнування цивілізації, деградація її до варварського стану. Правда, варварство це буде дещо технологізованіше. Ідея пост-ядерного суспільства є дійсно важливою проблемою, прогнозом, якому краще б не збутися. Хоча, зараз у світі накопичено стільки ядерної зброї, що трапся якийсь збій, і все, немає ні світу, ні нас з вами. Вигляньте у вікно - а не чи видно вже марева далеко за горизонтом, чи немає вогняного "гриба", який раптово виріс там, де тільки що нічого не було? Якщо є, відповісти навряд чи хтось встигне. Ну, надмірно не захоплюватимемося чорним гумором.

Як хороший приклад можна привести безліч книг і фільмів, але саме в цьому випадку давайте пригадаємо серію "Fallout" і захопимося реалістичністю цієї моделі.


Мета-галактичне співтовариство

Яким буде наше майбутнє? Декілька основних ідей


Шикарна ідея, яка навряд чи стане реальністю в найближчу тисячу років. Проте, прогноз розвитку нашої цивілізації і вихід її за межі Сонячної системи, контакт з іншими цивілізаціями, утворення альянсу - все це постійно повторюється у фільмах і книгах. Той же Айзек Азімов написав цикл "Академія", де розглядає процес розвитку і розвалу величезної інтергалактичної імперії. Величезне число фільмів, включаючи Стартрек і "Зоряні війни" теж можна вважати демонстрацією ідеї, її моделлю.

Що ж, сподіватимемося, що все до того і йде, і людина дійсно почне засновувати колонії поза Сонячною системою. Принаймні, було б вельми непогано.
P.S.: Якщо Ви зауважили орфографічну помилку на цій сторінці,
         просто виділіть помилку мишкою та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Автор: Гість Tos tanki (7 років тому)
ето класно! я б хотел прокатитса на космическом корабле
Автор: Гість Tos tanki (7 років тому)
ааааа!!!! космос!!! и всё такое , война!!!
Автор: Гість Tos tanki (7 років тому)
super!!! eto kruto!!!
Додати власний коментар:


[Додати Фото]
Введіть код з картинки:

ОБМІН ВАЛЮТ


ВІДЕО
Згадуємо поп-культуру 1990 року (+ відео)
Згадуємо поп-культуру 1990 року (+ відео) Ролик про поп-культуру 1999 року справив незабутнє враження на нашу невели Повністю...
Крокуючий транспорт з фільму "Wild Wild West" (+ відео)
Крокуючий транспорт з фільму Wild Wild West (+ відео) Так, власне такий крокуючий корабель показано у фільмі Wild Wild West. Там в Повністю...ФОТО
Що їдять астронавти на МКС? (+7 фото)
Що їдять астронавти на МКС? (+7 фото) Важко в це повірити, але позаземний кулінарний світ в наші дні став вишу Повністю...
Nissan GT-R 2014 Track Edition (+6 фото)
Nissan GT-R 2014 Track Edition (+6 фото) Досить важко уявити, що стандартного GT-R комусь буде недостатньо, але є Повністю...КОКТЕЙЛІ
Коктейль: Горіхова Колада (+ відео)
Коктейль: Горіхова Колада (+ відео) Невідємною частиною вихідних вечорів у барі, не може обійтися без келиху ч Повністю...
Коктейль Май Тай
Коктейль Май Тай Щоб можна було відсвяткувати весело наступну імпрезу, навчимося робити п Повністю...ПРЕДМЕТИ
Креативні кришки люків (+9 фото)
Креативні кришки люків (+9 фото) Було б чудово, якби мерії наших міст віддали в художні школи і на факуль Повністю...
Сюрреалізм від Roland Heyder (+30 фото)
Сюрреалізм від Roland Heyder (+30 фото) Сюрреалістичні роботи Roland Heyder - все той же незвичайний погляд на Повністю...ДЕВАЙСИ
Новинки зі світу гаджетів: Lenovo Ideapad U1 (+5 фото)
Новинки зі світу гаджетів: Lenovo Ideapad U1 (+5 фото) Вчора ми говорили про смартбук нового покоління. Сьогодні пропоную оці Повністю...
Унікальний паровий зарядний пристрій (+ відео)
Унікальний паровий зарядний пристрій (+ відео) Перед Вами - саморобний паровий зарядний пристрій для USB-девайсів. Це ж Повністю...У СВІТІ
Найдорожчі міста світу 2009 (+20 фото)
Найдорожчі міста світу 2009 (+20 фото) В результаті чергового дослідження компанії Mercer найдорожчим містом у Повністю...
Уявні світи - як це виглядає (+9 фото)
Уявні світи - як це виглядає (+9 фото) Художник Jacek Yerka займається тим, що придумує світи, і старається яко Повністю...ЦІКАВЕ

Погода, Новини, завантаження...