loader
Вхід
Система Orphus

ЦІКАВО.КОМ

останні ЦІКАВІ НОВИНИ з усього світу

RunBTC.net - Заробляй Біткойни легко та вигравай у Джекпот

Заробляй Біткойни Легко

Побудуй свою прибуткову мережу та вигравай Джекпот


Топ-5 "добрих" хакерів всіх часів і народів (+5 фото)

13.10.2009 Категорія: Цікаво Інтернет


Топ-5 добрих хакерів всіх часів і народів


У попередній статті розповідалося про хакерів, які на початку своєї кар'єри займалися зломом комп'ютерних мереж великих компаній і урядових організацій. В цій статті розповідається про людей, які нічого поганого і нехорошого не робили. Ні, вони просто сприяли тому, що ми бачимо зараз - бурхливому розвитку комп'ютерних технологій.

Хотілося б обмовитися, що в минулій статті під терміном "хакер" малося на увазі людину, яка зламує комп'ютерні мережі і займається крадіжкою інформації. У цій же статті під тим же терміном "хакер" мається на увазі людина, яка розбирається в ПК і мережах набагато краще за інших.

Стівен Возняк

Топ-5 добрих хакерів всіх часів і народів


Це людина-легенда, яка кинула Університет Каліфорнії, щоб присвятити себе своїй мрії - розробці персонального комп'ютера, яким могли б користуватися люди, яких не можна назвати IT-професіоналами.

Стів Джобс, нинішній керівник компанії Apple, в той далекий час озвучив ідею продажі комп'ютера у вигляді повністю зібраного ПК. Возняк спочатку віднісся скептично до подібної ідеї, але Джобс зміг переконати його. У результаті перший персональний комп'ютер від Apple був зібраний в гаражі. Потім Apple I в кількості 100 штук був проданий місцевим ділерам за ціною 666,66 доларів за штуку.

Продовження історії всі ми знаємо - Apple стала мультиміліардною корпорацією, а ПК від Apple є чи не найвідомішими "персоналками" у світі.

Проте варто відзначити також те, що Возняк ще в коледжі зміг навчитися здійснювати безкоштовні міжміські і міжнародні переговори за допомогою "Blue Box" - досить простого пристрою, який обходив недосконалі механізми АТС того часу. В результаті Возняк, а потім і Джобс, дзвонили куди хотіли і кому хотіли.

Тім Бернерс Лі

Топ-5 добрих хакерів всіх часів і народів


Без цієї людини, ймовірно, 9/10 нинішніх комп'ютерщиків і хакерів ніколи не стали б тими, ким вони є зараз. Вся річ у тому, що Тім Бернерс Лі є тією людиною, яка придумала Всесвітню павутину. У 1989 році, працюючи в CERN Лі, запропонував проект створення гіпертекстових документів, зв'язаних між собою посиланнями, що могло б значно полегшити пошук і компіляцію інформації. Спочатку даний проект використовувався у внутрішній мережі CERN.

Через деякий час дана технологія почала переможну подорож по всьому світу. До речі, Лі Тім Бернерс написав перший у світі веб-сервер, перший у світі веб-броузер і перший у світі WYSIWYG редактор, який складав з браузером єдине ціле. Головною літературною працею цієї людини можна назвати книгу "Плетучи павутину: витоки і майбутнє Всесвітньої павутини". У даній книзі автор розповідає все про процес створення Павутини, її концепцію і своє бачення Мережі.

Зараз Бернерс є заслуженим професором багатьох університетів світу, включаючи Оксфордський, почесним членом величезної кількості спільнот та організацій. Власне не спочиває на лаврах а продовжує роботу на благо Інтернету. Вважається, що це один з найбільш заслужених "хакерів" всіх часів і народів.

Лінус Торвальдс

Топ-5 добрих хакерів всіх часів і народів


Ну хто не знає про Лінукс і його творця? Напевно, скоро немовлята з молоком матері вбиратимуть інформацію про відкрите програмне забезпечення і про операційну систему Linux.

Лінус Торвальдс, за його власними словами, розважався, намагаючись створювати кращу операційну систему, яку він тільки може створити. Робота над цією ОС, а вірніше, над ядром цієї ОС, почалася на ПК Commodore Vic-20, 8-бітовому домашньому комп'ютері. Потім робота перемістилася на Sinclair QL, базовій ОС для якого послужила операційна система, написана Торвальдсом. Власне, це ще не була повноцінна ОС, а тільки текстовий редактор, асемблер + декілька ігор.

Kernel для Linux-а був створений в далекому 1991 році, і взагалі все це називалося не Linux, а Minix. Після того, як Лінус Торвальдс виставив своє творіння на загальний суд, співтовариство програмістів з різних країн тут же кинулися допрацьовувати ядро. В даний час тільки 2% нинішнього ядра системи ОС Linux написане самим Торвальдсом. Останнє - справа рук міжнародного співтовариства.

Річард Столлмен

Топ-5 добрих хакерів всіх часів і народів


Ця людина є "мандруючим проповідником" вільного програмного забезпечення. Він вже багато років працює над чистотою і точністю термінології вільного ПО. Він переконаний, наприклад, що замість терміну "ПО із закритим кодом" варто використовувати термін "власницьке ПО", а замість "Open Source" він пропонує використовувати термін "Вільне ПО". На думку Столлмена, термін "Open Source" приховує те, що справжня мета подібного програмного забезпечення є свобода.

Столлмен є дуже популярним діячем, до чиїх ідей прислухається співтовариство програмістів. Звичайно, не всі згодні з тим, що він говорить і робить, але проте, Столлмен зумів завоювати пошану багатьох тисяч, якщо не мільйонів, своїх колег. У його честь навіть названий один з астероїдів.

Тсутому Шимомура

Топ-5 добрих хакерів всіх часів і народів


Свою популярність цей фахівець з мережевої безпеки отримав дещо незвичайним способом. Ні, він не винаходив нічого такого, що могло б уразити світ. Єдине, що зробила ця людина - допоміг владі захопити Кевіна Мітніка, одного з найбільш відомих хакерів всіх часів і народів. Про нього ми вже розповідали, згадавши, що затриманню Мітніка сприяв Шимомура.

Так ось, в кінці 20-го століття Шимомура отримав замовлення від військових відомств США на розробку покращеної моделі програмного обепеченія SATAN (Security Administrator Tool for Analyzing Networks), що є автоматичним сканером вразливостей. Цей проект розвивався аж до 1995 року, після чого був закинутий.

Так ось, військові, в надії дістати могутній засіб контролю мережі Інтернет, замовили Шимомурі створити просунуту модель цього самого "Сатани". Про замовлення почув Мітнік, який і вломався на комп'ютер Шимомури у пошуках кодів SATAN.

Атака не пройшла непоміченою, і Шимомура підняв на ноги половину військового відомства США, працівники якого і затримали Мітніка. Загалом, з тих пір Шимомура і відомий, як людина, яка зловила Мітника.
P.S.: Якщо Ви зауважили орфографічну помилку на цій сторінці,
         просто виділіть помилку мишкою та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Автор: Гість Влад (9 років тому)
Бля ну я согласен
Додати власний коментар:


[Додати Фото]
Введіть код з картинки:

ОБМІН ВАЛЮТ


УКРАЇНА
Завжди кажи «ТАК» / Yes Man | DVDRip, Український переклад (качаємо + дивимося фільм)
Завжди кажи «ТАК» / Yes Man | DVDRip, Український переклад (качаємо + дивимося фільм) Сюжет фільму "Завжди кажи «ТАК» / Yes Man": Дуже депресивний головний ге Повністю...
iPhone продають в Україні по 10 000 гривень
iPhone продають в Україні по 10 000 гривеньПівтора місяці після початку офіційних продажів в США і до їх початку в Європі, Повністю...КОМПЮТЕРИ
Мініатюрний комп’ютер розміром з флешку: Raspberry Pi (+ відео)
Мініатюрний комп’ютер розміром з флешку: Raspberry Pi (+ відео) У наш час практично будь-який тип електронних пристроїв стає за розмірам Повністю...
Футуристичний концепт Lamborghini X (+7 фото)
Футуристичний концепт Lamborghini X (+7 фото) Емід Баддал, талановитий дизайнер з Ірану, презентував цікавий концепт L Повністю...ІНФОРМАЦІЯ
Asus Eee TV і Eee Monitor – нові продукти в сімействі Eee
Asus Eee TV і Eee Monitor – нові продукти в сімействі Eee Комапнія asus продовжує посилено користуватися славою і раптовою популяр Повністю...
iPhone 4 анонсований на WWDC 2010 (+12 фото)
iPhone 4 анонсований на WWDC 2010 (+12 фото) Стів Джобс нарешті анонсував нове дитя своєї корпорації - довгоочікувани Повністю...МЕРЕЖА
Топ-10 країн, де Інтернет проходить цензуру (+5 фото)
Топ-10 країн, де Інтернет проходить цензуру (+5 фото) Недавно Комітет Захисту Журналістів (так, і такий є - досить авторитетне Повністю...
Я, робот (+ відео)
Я, робот (+ відео) Майбутнє вже наступило - в Німеччині працює мережа роботизованих рес Повністю...ІНТЕРНЕТ
П'ять найбільш очікуваних гаджетів і технологій 2009 року. Частина 2 (+5 фото)
Пять найбільш очікуваних гаджетів і технологій 2009 року. Частина 2 (+5 фото) У першій частині даного посту ми спробували розглянути найбільш очікуван Повністю...
Соціальна мережа... для акваріумних рибок (концепт + 5 фото)
Соціальна мережа... для акваріумних рибок (концепт + 5 фото) Соціальні мережі стали безперечним хітом цього року, і судячи з усього, Повністю...БРОУЗЕРИ
Вийшла нова версія Netscape 9.0
Вийшла нова версія Netscape 9.0Свого часу броузер Netscape був мало не єдиною альтернативою Internet Explorer, Повністю...
Opera випустила бета-версію мобільного броузера Opera Mini 4
Opera випустила бета-версію мобільного броузера Opera Mini 4Opera Software випустила чергову бета-версію нового мобільного броузера Opera Mi Повністю...ЦІКАВЕ

Погода, Новини, завантаження...