loader
Вхід
Система Orphus

ЦІКАВО.КОМ

останні ЦІКАВІ НОВИНИ з усього світу

RunBTC.net - Заробляй Біткойни легко та вигравай у Джекпот

Заробляй Біткойни Легко

Побудуй свою прибуткову мережу та вигравай Джекпот


Топ-5 "добрих" хакерів всіх часів і народів (+5 фото)

13.10.2009 Категорія: Цікаво Інтернет


Топ-5 добрих хакерів всіх часів і народів


У попередній статті розповідалося про хакерів, які на початку своєї кар'єри займалися зломом комп'ютерних мереж великих компаній і урядових організацій. В цій статті розповідається про людей, які нічого поганого і нехорошого не робили. Ні, вони просто сприяли тому, що ми бачимо зараз - бурхливому розвитку комп'ютерних технологій.

Хотілося б обмовитися, що в минулій статті під терміном "хакер" малося на увазі людину, яка зламує комп'ютерні мережі і займається крадіжкою інформації. У цій же статті під тим же терміном "хакер" мається на увазі людина, яка розбирається в ПК і мережах набагато краще за інших.

Стівен Возняк

Топ-5 добрих хакерів всіх часів і народів


Це людина-легенда, яка кинула Університет Каліфорнії, щоб присвятити себе своїй мрії - розробці персонального комп'ютера, яким могли б користуватися люди, яких не можна назвати IT-професіоналами.

Стів Джобс, нинішній керівник компанії Apple, в той далекий час озвучив ідею продажі комп'ютера у вигляді повністю зібраного ПК. Возняк спочатку віднісся скептично до подібної ідеї, але Джобс зміг переконати його. У результаті перший персональний комп'ютер від Apple був зібраний в гаражі. Потім Apple I в кількості 100 штук був проданий місцевим ділерам за ціною 666,66 доларів за штуку.

Продовження історії всі ми знаємо - Apple стала мультиміліардною корпорацією, а ПК від Apple є чи не найвідомішими "персоналками" у світі.

Проте варто відзначити також те, що Возняк ще в коледжі зміг навчитися здійснювати безкоштовні міжміські і міжнародні переговори за допомогою "Blue Box" - досить простого пристрою, який обходив недосконалі механізми АТС того часу. В результаті Возняк, а потім і Джобс, дзвонили куди хотіли і кому хотіли.

Тім Бернерс Лі

Топ-5 добрих хакерів всіх часів і народів


Без цієї людини, ймовірно, 9/10 нинішніх комп'ютерщиків і хакерів ніколи не стали б тими, ким вони є зараз. Вся річ у тому, що Тім Бернерс Лі є тією людиною, яка придумала Всесвітню павутину. У 1989 році, працюючи в CERN Лі, запропонував проект створення гіпертекстових документів, зв'язаних між собою посиланнями, що могло б значно полегшити пошук і компіляцію інформації. Спочатку даний проект використовувався у внутрішній мережі CERN.

Через деякий час дана технологія почала переможну подорож по всьому світу. До речі, Лі Тім Бернерс написав перший у світі веб-сервер, перший у світі веб-броузер і перший у світі WYSIWYG редактор, який складав з браузером єдине ціле. Головною літературною працею цієї людини можна назвати книгу "Плетучи павутину: витоки і майбутнє Всесвітньої павутини". У даній книзі автор розповідає все про процес створення Павутини, її концепцію і своє бачення Мережі.

Зараз Бернерс є заслуженим професором багатьох університетів світу, включаючи Оксфордський, почесним членом величезної кількості спільнот та організацій. Власне не спочиває на лаврах а продовжує роботу на благо Інтернету. Вважається, що це один з найбільш заслужених "хакерів" всіх часів і народів.

Лінус Торвальдс

Топ-5 добрих хакерів всіх часів і народів


Ну хто не знає про Лінукс і його творця? Напевно, скоро немовлята з молоком матері вбиратимуть інформацію про відкрите програмне забезпечення і про операційну систему Linux.

Лінус Торвальдс, за його власними словами, розважався, намагаючись створювати кращу операційну систему, яку він тільки може створити. Робота над цією ОС, а вірніше, над ядром цієї ОС, почалася на ПК Commodore Vic-20, 8-бітовому домашньому комп'ютері. Потім робота перемістилася на Sinclair QL, базовій ОС для якого послужила операційна система, написана Торвальдсом. Власне, це ще не була повноцінна ОС, а тільки текстовий редактор, асемблер + декілька ігор.

Kernel для Linux-а був створений в далекому 1991 році, і взагалі все це називалося не Linux, а Minix. Після того, як Лінус Торвальдс виставив своє творіння на загальний суд, співтовариство програмістів з різних країн тут же кинулися допрацьовувати ядро. В даний час тільки 2% нинішнього ядра системи ОС Linux написане самим Торвальдсом. Останнє - справа рук міжнародного співтовариства.

Річард Столлмен

Топ-5 добрих хакерів всіх часів і народів


Ця людина є "мандруючим проповідником" вільного програмного забезпечення. Він вже багато років працює над чистотою і точністю термінології вільного ПО. Він переконаний, наприклад, що замість терміну "ПО із закритим кодом" варто використовувати термін "власницьке ПО", а замість "Open Source" він пропонує використовувати термін "Вільне ПО". На думку Столлмена, термін "Open Source" приховує те, що справжня мета подібного програмного забезпечення є свобода.

Столлмен є дуже популярним діячем, до чиїх ідей прислухається співтовариство програмістів. Звичайно, не всі згодні з тим, що він говорить і робить, але проте, Столлмен зумів завоювати пошану багатьох тисяч, якщо не мільйонів, своїх колег. У його честь навіть названий один з астероїдів.

Тсутому Шимомура

Топ-5 добрих хакерів всіх часів і народів


Свою популярність цей фахівець з мережевої безпеки отримав дещо незвичайним способом. Ні, він не винаходив нічого такого, що могло б уразити світ. Єдине, що зробила ця людина - допоміг владі захопити Кевіна Мітніка, одного з найбільш відомих хакерів всіх часів і народів. Про нього ми вже розповідали, згадавши, що затриманню Мітніка сприяв Шимомура.

Так ось, в кінці 20-го століття Шимомура отримав замовлення від військових відомств США на розробку покращеної моделі програмного обепеченія SATAN (Security Administrator Tool for Analyzing Networks), що є автоматичним сканером вразливостей. Цей проект розвивався аж до 1995 року, після чого був закинутий.

Так ось, військові, в надії дістати могутній засіб контролю мережі Інтернет, замовили Шимомурі створити просунуту модель цього самого "Сатани". Про замовлення почув Мітнік, який і вломався на комп'ютер Шимомури у пошуках кодів SATAN.

Атака не пройшла непоміченою, і Шимомура підняв на ноги половину військового відомства США, працівники якого і затримали Мітніка. Загалом, з тих пір Шимомура і відомий, як людина, яка зловила Мітника.
P.S.: Якщо Ви зауважили орфографічну помилку на цій сторінці,
         просто виділіть помилку мишкою та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Автор: Гість Влад (9 років тому)
Бля ну я согласен
Додати власний коментар:


[Додати Фото]
Введіть код з картинки:

ОБМІН ВАЛЮТ


УКРАЇНА
Київ підвів підсумки чемпіонату України World Cyber Games 2007
Київ підвів підсумки чемпіонату України World Cyber Games 2007У Києві завершився національний фінал чемпіонату України WCG 2007, який визначив Повністю...
Восени «Укртелеком» стане мобільним
Восени «Укртелеком» стане мобільнимНайбільший в країні оператор фіксованого звязку ВАТ «Укртелеком», зірвавши всі т Повністю...КОМПЮТЕРИ
Функціональний ПК "з коробки" (+5 фото)
Функціональний ПК з коробки (+5 фото) Деякі власники комп’ютерів не звертають уваги на те, як виглядає їх влас Повністю...
Майстри моддінга: Portal PC (+2 відео)
Майстри моддінга: Portal PC (+2 відео) Цей комп’ютер був побудований справжнім майстром своєї справи. Ні, тут н Повністю...ІНФОРМАЦІЯ
Розлочка iPhone 3G по-в'єтнамськи
Розлочка iPhone 3G по-вєтнамськи Не для кого не секрет, що для того, щоб розлочити будь-який iPhone, доси Повністю...
Плітки: Dell випустить ноутбук-малятко Inspiron Mini
Плітки: Dell випустить ноутбук-малятко Inspiron Mini Плітки про те, що компанія Dell збирається випустити свій перший міні-но Повністю...МЕРЕЖА
Розумний телефон з Японії (+2 відео)
Розумний телефон з Японії (+2 відео) Новий гаджет, названий японцями Sharp Phone, окрім стандартних засобів к Повністю...
У Канзас-сіті приходить Google Fiber (+ відео)
У Канзас-сіті приходить Google Fiber (+ відео) Пам`ятаєте, Google оголосив про початок роботи над проектом Google Fiber Повністю...ІНТЕРНЕТ
Герой 2012 (+ лінк)
Герой 2012 (+ лінк) Дуже цікавий проект попався під час моїх прогулянок інтернетом. Натрапив Повністю...
6 способів знайти роботу через інтернет
6 способів знайти роботу через  інтернет Думаєш, що найкращий спосіб знайти роботу – не подавати резюме в банки вака Повністю...БРОУЗЕРИ
LG LH2300 - телефон з розширеними інтернет-можливостями
LG LH2300 - телефон з розширеними інтернет-можливостями Назва останньої новинки від LG, LH2300 Touch Web phone говорить сама за Повністю...
Firefox захистить від фішерів
Firefox захистить від фішерівРозробники з компанії Mozilla заявили, що нова альфа-версія веб-броузера Firefox Повністю...ЦІКАВЕ

Погода, Новини, завантаження...