loader
Вхід
Система Orphus

ЦІКАВО.КОМ

останні ЦІКАВІ НОВИНИ з усього світу

RunBTC.net - Заробляй Біткойни легко та вигравай у Джекпот

Заробляй Біткойни Легко

Побудуй свою прибуткову мережу та вигравай Джекпот


8 дивних генетичних експериментів (+8 фото)

24.11.2009 Категорія: Цікаво Технології


8 дивних генетичних експериментів


Зараз вчені-генетики всього світу досліджують геном людини, тварин і рослин. Геном людини вже давно розшифрований, недавно вчені надали чергову розшифровку - цього разу, кукурудзи. Звичайно, тепер ведуться роботи по вивченню ролі кожного гена в геномі. Деякі експерименти виявляються корисними. Правда, деякі дослідження виглядають трохи дивно - ось про них ми сьогодні і поговоримо.

Місто близнюків

8 дивних генетичних експериментів


Напевно, багато наших читачів чули про "Ангела смерті", доктора Джозефі Менгеле, який служив вірою і правдою фашистам. Цей, за перепрошенням, лікар, а точніше, нелюд, занапастив тисячі життів, проводячи нелюдяні медичні експерименти. Один з них - спроба збільшити частоту появи близнят. Для чого? Звичайно ж, для того, щоб збільшити кількість людей арійської раси, носіїв чистої крові.

Так ось, саме цей експеримент Менгеля, за який, до речі, зміг уникнути покарання, втікши до Латинської Америки, зараз приносить свої плоди. Дивно, але факт - в Бразільському місті Кандідо Гондої (Candido Godoi) дуже багато близнят. Не просто багато, а дуже багато - таке враження, що там одні близнята.

Причому тут доктор Менгель? Та притому, що за свідченням місцевих жителів, доктор Менгель відвідував містечко в 60-х роках минулого століття, надаючи медичні послуги жінкам міста. Тепер у бразильців проблема - кожна п'ята жінка, яка завагітніла, народжує близнята, причому діти блакитноокі і світловолосі. Чому? Вчені цього не розуміють.

Прояснити нічого не можуть до цих пір, і доктор Менгель навряд чи вже щось розповість, оскільки він помер своєю смертю в 1979 році.


Кози-павуки

8 дивних генетичних експериментів


Всі ми знаємо, що павутина, яку роблять павуки, є дуже цікавою речовиною. Наприклад, павутина набагато міцніша за металеву нитку тієї ж товщини. Деякі павуки роблять павутину, з якої можна навіть ткати, що деякі племена з успіхом і роблять. Павутина - вельми цінний матеріал, але здобувати її у великих кількостях - складне завдання.

Вчені вирішили вирішити проблему несподіваним способом - впровадивши в геном кіз деякі гени з генома павуків. В результаті молоко генетично модифікованих кіз містить білок, з якого і складається павутина. Молоко таких кіз можна пити, і навряд чи хтось відрізнить його від звичайного козиного молока. Але з цього молока, після відповідної його обробки, виділяється білок, який називають павуковим шовком.


Клонування замороженої миші

8 дивних генетичних експериментів


Вченим вдалося клонувати мишу, яка пробула в замороженому стані більше 16 років. Ні, мишу не змогли оживити, та і не намагалися. Після декількох невдалих спроб вченим все ж таки вдалося створити клон цієї миші, що вважається величезним досягненням генної інженерії.

Ще трохи - і по Землі почнуть бродити мамонти і інші вимерлі тварини, ДНК яких ще можна виділити. До речі, починають вже говорити про клонування людей, які заповіли заморозити себе після смерті - напевно, ви чули про подібне.

На жаль, оживити заморожені тіла поки немає ніякої можливості, але клонувати "полярників" можна.

Генетично модифіковані москіти

У наший країні, як і у всьому СНД, люди майже забули про таке захворювання, як малярія. Адже малярія колись була справжнім "мечем Божим" для регіонів з великою кількістю боліт. У таких країнах, як Бразилія, малярія до цих пір забирає безліч життів.

Переносниками зарази є москіти - кровоссальні комахи, в тілах яких збудники малярії чудово себе почувають. Так ось, вчені створили різновид москітів, організм яких чинить опір збудникам малярії, так що укус такого москіта "чистий". Вчені, які створили новий вид москітів, випустили декілька таких комах, з тим, щоб дозволити їм розмножитися в природних умовах. Автори дослідження сподіваються, що ген протидії малярії виявиться домінуючим, і років через десять кількість захворювань малярією почне знижуватися.


Жінки і рожевий колір

8 дивних генетичних експериментів


Багато людей вважають, що штучне розділення чоловіків і жінок на шанувальників блакитного і рожевого кольорів не мають ніякого підтвердження. Як виявилось, мають, та ще які. Правда, особисто у мене дослідження, яке провели вчені, викликає сумніви.

Річ у тому, що ніякі дослідження генома людини не проводилися, вчені просто провели ряд комп'ютерних тестів, де групі добровольців пропонували вибрати різні геометричні фігури рожевого і блакитного кольорів. За наслідками тестів виявилось, що жінки частіше вибирають фігури, забарвлені в рожевий колір, в той час, як чоловіки вибирають фігури, забарвлені в блакитний колір.

До речі кажучи, результати досліджень були презентовані в декількох авторитетних медичних виданнях. Але виглядає все це дещо дивно - адже колірні переваги не обов'язково обумовлені геномом, цілком може бути, що вони виробляються протягом життя. Але, як би там не було, вченим видніше.


Вирощуємо очі

8 дивних генетичних експериментів


Генетики досить давно намагаються зрозуміти, яким чином організм істоти, яка зароджується, "розуміє", де повинне бути око, де - хвіст, а де - лапа, ну, або рука. Відмінним об'єктом для проведення експериментів є амфібії, над якими генетики і експериментують.

Так, вченим недавно (у 2007 році) вдалося зрозуміти, які речовини провокують появу очей в заданому місці. Виявилось, що індикатором, міткою, є специфічні азото-місткі молекули. Вченим навіть вдалося добитися появи третього ока, при введенні додаткової такої молекули-тригера.

Ймовірно, подібний механізм діє і при формуванні очей у інших тварин і людини. Тепер генетики просунулися настільки далеко, що їм вдалося отримати амфібій з очима на лапах і навіть на хвості (мова йде про саламандр).


Корови і молоко

8 дивних генетичних експериментів


Голландським вченим вдалося виростити корів, в геномі яких міститься ген, що відповідає за вміст в молоці лактоферину. Цей протеїн характерний для молока жінки, і виконує він захисну функцію - наприклад, дуже добре протидіє різним збудникам легеневих інфекцій.

Тепер, якщо тести покажуть придатність такого молока, то його можна використовувати як лікувальний препарат, причому дуже смачний. Звичайно, є і противники подібних дослідів з коровами, але прихильників наразі все ж таки більше.


Дерева, які швидко ростуть

8 дивних генетичних експериментів


Вченим вдалося вивести вид дерев, які можуть виростати до 27 метрів всього за шість років. Ці дерева створюються не для краси, вчені намагаються знайти альтернативний вид палива, що відноситься до поновлюваних ресурсів. Власне, зробити це вдалося, дерева дійсно ростуть з величезною швидкістю, так що є шанс на успішний результат експерименту.

Самі дерева, звичайно ж, не використовуватимуться у вигляді дров - ні, мова йде про спирт, який учені і збираються отримувати з цих дерев. Точніше, не з них самих, а з целюлози, яка є основною складовою частиною деревини. Цілком може трапитися, що етанол, який отримується з дерев, і буде паливом майбутнього.
P.S.: Якщо Ви зауважили орфографічну помилку на цій сторінці,
         просто виділіть помилку мишкою та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Автор: maindevelo (11 років тому)
Як завжди дуже цікаво ;-) P.S. Але коментувати не зручно...
Автор: Адмін (11 років тому)
А тепер стало краще? чи що саме не зручно?
Автор: Гість Антiн (11 років тому)
Все зручно. Дякую за цiкаву пiдбiрку!
Автор: Гість ВЛАД (11 років тому)
хороша підбірка. дууже цікаво
Додати власний коментар:


[Додати Фото]
Введіть код з картинки:

ОБМІН ВАЛЮТ


ВИНАХОДИ
Інтерактивний торговий автомат - цікавий концепт (+ відео)
Інтерактивний торговий автомат - цікавий концепт (+ відео) Цілком може бути, що на вулицях міст скоро з'являться "дружні" користува Повністю...
ERGON - новий тип дверного механізму (+7 фото)
ERGON - новий тип дверного механізму (+7 фото) Технічний прогрес торкнувся практично всіх сторін нашого життя, пройшовш Повністю...КОМПАНІЇ
Новий офіс Facebook (+10 фото)
Новий офіс Facebook (+10 фото) Соціальна мережа Facebook з кожним днем стає популярнішою і відомішою, т Повністю...
Історія Coca-Cola в картинках (+9 фото)
Історія Coca-Cola в картинках (+9 фото) Зараз компанія Coca-Cola відома навіть аборигенам з Австралії. Завдяки в Повністю...МАТЕРІАЛИ
Стімпанківська веб-камера – дешево і сердито
Стімпанківська веб-камера – дешево і сердито Веб-камера – девайс корисний і необхідний багатьом інтернет-користувачам Повністю...
USB-кабель перетворюється... у браслет? (+5 фото)
USB-кабель перетворюється... у браслет? (+5 фото)
USB-кабель – досить часто використовувана і потрібна в господарстві річ, Повністю...ВІДЕО
Невеликий відеоекскурс в таємниці мікросвіту (+ відео)
Невеликий відеоекскурс в таємниці мікросвіту (+ відео) Хто з вас, читачів цього чудового сайту, може пояснити відразу, що таке мікр Повністю...
Як нарізати кавун за 20 секунд (+ відео)
Як нарізати кавун за 20 секунд (+ відео) Чи то Метт Джонс посперечався з другом, чи то і справді вирішив напередо Повністю...ГАДЖЕТИ
6 гаджетів з дерева, які дійсно працюють (10 фото + відео)
6 гаджетів з дерева, які дійсно працюють (10 фото + відео) Пластик, вуглецеве волокно і метал - це матеріали нового століття. Дерев Повністю...
Огляд нової мобільної ОС Windows Phone 7 (10 фото + відео)
Огляд нової мобільної ОС Windows Phone 7 (10 фото + відео) Так, корпорація Microsoft вже презентувала власну операційну систему, як Повністю...ТЕЛЕФОНИ
3D-портрети із звичайних телефонних книг (+10 фото)
3D-портрети із звичайних телефонних книг (+10 фото) Так звані "Жовті сторінки" стають все менш популярними через наявність д Повністю...
Незвичайні таксофонні кабінки зі всього світу (+20 фото)
Незвичайні таксофонні кабінки зі всього світу (+20 фото) В принципі, таксофони не так вже і сильно еволюціонують, не дивлячись на Повністю...ЦІКАВЕ

Погода, Новини, завантаження...