loader
Вхід
Система Orphus

ЦІКАВО.КОМ

останні ЦІКАВІ НОВИНИ з усього світу

RunBTC.net - Заробляй Біткойни легко та вигравай у Джекпот

Заробляй Біткойни Легко

Побудуй свою прибуткову мережу та вигравай Джекпот


Чорнобиль: 5 фактів, яких Ви не знали

15.02.2010 Категорія: Цікаво Україна


Чорнобиль: 5 фактів, яких Ви не знали


Вранці 26 квітня 1986 трапилося те, що зараз вважається найбільшою техногенною катастрофою - вибух четвертого реактора на Чорнобильській атомній електростанції. В результаті цього вибуху було викинуто в 400 разів більше радіоактивних речовин, ніж при бомбардуванні Хіросіми. Не дивлячись на популярність цієї катастрофи, багато фактів про неї маловідомі. От як раз таким фактам приділяється увага в цій статті.

Ця катастрофа до цих пір залишається єдиною з привласненим 7-м рівнем небезпеки

Напевно, практично всім відомо, що аварія на ЧАЕС - катастрофа, яку можна назвати глобальною. Але мало хто знає, що ця аварія вважається найбільшою техногенною катастрофою, якій привласнений сьомий рівень за Міжнародною шкалою ядерних подій.

Ця шкала по суті схожа на шкалу Ріхтера, що оцінює землетруси, і, як вже мовилося, створена для оцінки ядерних аварій і катастроф. Рівнів всього сім: нульовий рівень, перший (слабке відхилення від нормального фону), другий (подія без зовнішніх наслідків), третій (мінімальна зовнішня дія), четвертий (середня зовнішня дія з реакцією громадськості), п'ятий (середньої тяжкості проблеми з реактором), шостий (тривалий зовнішній вплив), сьомий (локальна катастрофа з глобальними наслідками).


Білорусь отримала 70% радіаційного забруднення з Чорнобиля

Так, не Україна, а саме Білорусь постраждала найбільше. П'ята частина (!) сільськогосподарських угідь цієї країни вважається слабо зараженою, а сотні тисяч людей відчули на собі дію радіаційного зараження. Стали масовими випадки лейкемії і раку щитовидної залози, плюс стали дуже поширеними різноманітні серцево-судинні захворювання.

У економічному плані втрати Білорусі складають приблизно $235 мільярдів (!) доларів США.


Радіоактивні дощі випали навіть в Ірландії

Недаремно ця катастрофа отримала сьомий рівень - дійсно, вибух реактора №4 з подальшим викидом радіоактивного матеріалу мав глобальні наслідки. Через деякий час по всій Європі і навіть в Ірландії випали радіоактивні дощі.

За оцінкою Британського міністерства здоров'я, 369 ферм і майже 200 тисяч овець до цих пір несуть в собі сліди цього забруднення. Правда, в 1986 році кількість таких овець досягала 4 мільйонів.


До цих пір виплачуються компенсації 7 мільйонам людей

Різна допомога і компенсації в Україні, Росії, і Білорусі до цих пір виплачуються 7 мільйонам жителів цих країн. У Україні витрати на виплати "чорнобильцям" складають від 5 до 7 відсотків соціальних виплат. У Білорусі - 6,1%. Правда, розмір цієї допомоги все ж таки має мало спільного з реальною допомогою, яка потрібна постраждалим від катастрофи на ЧАЕС.


Близько 97% радіоактивного матеріалу 4-го реактора знаходиться в саркофазі, який потроху руйнується

Ліквідатори ЧАЕС дуже швидко збудували надійний для того часу саркофаг, який перешкодив подальшому розповсюдженню радіоактивних речовин з реактора. Влада СРСР збиралася через 20 років замінити саркофаг на новий. Проте, як ми всі знаємо, "віз і нині там". Зараз саркофаг поступово руйнується, його поверхня покрита тріщинами, ширини яких цілком достатньо, щоб всередину пробрався щур.

Для того, щоб побудувати новий саркофаг, потрібно більше 2 мільярдів доларів. В України таких грошей немає, а інші країни не поспішають виділяти засоби.
P.S.: Якщо Ви зауважили орфографічну помилку на цій сторінці,
         просто виділіть помилку мишкою та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Автор: Гість Вітя (11 років тому)
Дякую за інформацію
Автор: Гість дакота (11 років тому)
цікаво. тільки чому не сказано, що під час існування срср левова частка допомоги йшла на рсфср, як найдільш постраждалу.
Автор: durynuch (11 років тому)
шкода що людство само себе в могилу заганяє(
Автор: Гість Роман (11 років тому)
Це що знав про те і дізнався
Автор: Гість Николай (11 років тому)
Я живу в 30 км от 4 блока в городе спутнике Славутиче и могу частично подтвердить данную информацию. Но про щели - они там были всегда перед строителями не ставили задачу сделать все герметично через высокий уровень радиации. Строилось все это допотопными радио управляемыми кранами при учете что видеть куда установить ту или иную конструкцию можно было минимум со ста метров.
Автор: Гість Николай (11 років тому)
(Продолжение)Разведка осуществлялась человеком запертом в свинцовой комнатке которую на высокой скорости проносили кранами над реактором(не один разведчик не дожил до сегодня). Есть такая трещина через которую могут пролезть люди.Я живу здесь всю жизнь и не разу не видел мутантов(разве что 2 метровые сомы).
Автор: Гість Николай (11 років тому)
Чисто мое мнение: "Чернобыльская катастрофа не так ужасна как кажется. ОБЪЯСНЮ: несмотря на жертвы катастрофа дала много уроков: 1.Повысился уровень безопасности на остальных АЭС. 2.Создался лучший заповедник на который некто не посягает (в зоне есть волки, рыси, лоси, дикие кошки, а самое удивительное лошади Прожевальского)
Автор: Гість Николай (11 років тому)
Сейчас ведутся работы по накрытию аркой 3 и 4 блоки. А также собираются построить в зоне еще несколько АЭС (к 2020 году) Извините за то что писал по русски привычка, а также по матери я русский.
Автор: Гість Ілля (10 років тому)
До "Гість Николай" Спасибо огромное за информацию. Я, честно признаюсь, даже и не подозревал о радиоуправляемых кранах. Также не знал о том, как "разведчиков" проносили в свинцовых кабинах над реактором. Вроде бы мелочь, такие факты, но они помогают как-то более живо представлять себе картину происходящего в то время. Авторам статті також дякую за наведені факти. Чесно говорячи, я був впевненний, що найбільше постраждали ми, а не навколишні держави. Зрешту, як би там не було, але це добре, коли люди пам'ятають про цю трагедію і, що найголовніше, пам'ятають тих ліквідаторів, що ціною свого життя намагалися виправити чиюсь таку жахливу і болючу помилку.
Автор: Гість Ілля (10 років тому)
До "Гість Николай" Спасибо огромное за информацию. Я, честно признаюсь, даже и не подозревал о радиоуправляемых кранах. Также не знал о том, как "разведчиков" проносили в свинцовых кабинах над реактором. Вроде бы мелочь, такие факты, но они помогают как-то более живо представлять себе картину происходящего в то время. Авторам статті також дякую за наведені факти. Чесно говорячи, я був впевненний, що найбільше постраждали ми, а не навколишні держави. Зрешту, як би там не було, але це добре, коли люди пам'ятають про цю трагедію і, що найголовніше, пам'ятають тих ліквідаторів, що ціною свого життя намагалися виправити чиюсь таку жахливу і болючу помилку.
Автор: Гість Олександр (10 років тому)
Я є один з ліквідаторів тієї аварії. Дуже сумно що майже через 25 років, держава не збирається компенмувати мені і моїм побратимам за втрачене здоров'я, яке ми віддали для цієї держави, тоді ніхто не думав що будуть якісь пільги, тоді просто кожен виконував свою роботу не шкодуючи свого здоров'я, а дехто і життя. Зараз ми існуємо на мізерну пенсію, нам не дають передбачених Законом ліків, не дають оздоровлення, не дають майже нічого передбаченого Законом. Знайте про це молоді і красиві, ті хто буде будувати новий саркофаг, не вірте державі.
Автор: Гість Гость Гоша (10 років тому)
Просто люди, которые сидят во власти, не хотят деньги выделять на ремонтные работы, потому что они, как правило, люди уже пожившие, след-но им это не надо. Наши дети будут страдать от этого, а также наши внуки, бо мы не позаботились о них!
Автор: Гість Песимист (10 років тому)
Влада СРСР збиралася через 20 років замінити саркофаг на новий. Скількі років немає СРСР?
Автор: Гість КУТУЗОВ (10 років тому)
Кому война-кому мать родная. На Черно-быльской трагедии наживаются проходи-мцы и аферисты. Чего стоит Закон о лик-видаторах растянутый на 5 лет с 1986- 1990г. Можно быть в 1990г с 4 категори- ей и мизерной дозой . перескочить на 1 категорию получив инвалидность пенсию льготы и прочие привилегии Из-за таких ликвидаторов те кто был в 1986г по полной програме ничего не могут добиться. Какой бюджет нужен под такой Закон.
Автор: Гість Блистів Ол (10 років тому)
Так,справді жалко що так сталося!
Автор: Гість игорян (10 років тому)
моя мать медик, в Полесском была в качестве ликвидатора в сентябре 1986. Никаких льгот, групп, категорий нет - чувство собственного достоинства не позволило давать взятки на их оформление.
Автор: Гість анонім (10 років тому)
уважуха всем!
Автор: Гість гість ано (10 років тому)
пісюн всем
Автор: Гість гість ано (10 років тому)
пісюн всем
Автор: Гість гість ано (10 років тому)
пісюн всем/////
Автор: Гість kuki (10 років тому)
da,a sto nas gdet esho xa,xa4reaktor eto tak razminka shtob neskuchali
Автор: Гість Энергетик (10 років тому)
Всё произошло потому, что в СССР руководителями ставили только коммунистов, а не специалистов.Экспериментаторы на АЭС не знали, что электрические двигатели не могут работать при понижении частоты сети. При эксперименте они питание блока перевели от генератора, который после отключения начал снижать обороты вращения, а значить и частоту питания.Блок стал неуправляемым.Настоящая власть Украины делает тоже самое, руководителей ставит только проФФесионалов от ПР.
Автор: Гість иванна (10 років тому)
мой муж был в 1988 ликвидатором на чаэс пробыл 4.5 месяца относится к 3 категории ликвидаторов .льгот практически никаких .здоровье неахти.Кинули всех.Дети числились чернобыльцами до 16 лет и все дальше государство говорит что больше статус ненужен это как понять после 16 уже все здоровы.Люди неверте никому пусть сами строят новый саркофаг иначе снова кинут сам на сам со своими проблемами...жаль чернобыльцев ибо они потратили свои жизни и свое здоровье за ввесь мир а нетолько за украину.ипозор той власти которая неможет и нехочет их отблагодарить.
Автор: Гість Макс (10 років тому)
Пизда рулю.
Автор: ILSUS (10 років тому)
Я - ЛИКВИДАТОР, 2-я КАТЕПГОРИЯ ( НЕ ИНВАЛИД ). НАС НАЗЫВАЛИ \"КАСКАДЁРАМИ\" - МЫ В АВГУСТЕ-ОКТЯБРЕ 1986г. МОНТИРОВАЛИ М.К. 4 КАСКАДНЫХ СТЕН-ВЫСОТА КАЖДОЙ -17 метров, ВЕС - от 70 до100 тонн. СОБСТВЕННО - ЭТО ОПАЛУБКА ПОД БЕТОН , ТОЛЬКО ИЗ МЕТАЛЛА. НУ И ЕЩЁ К НАМ ОТНОСИЛИСЬ М.К. \"БАШНИ\" - ЭТО ОПОРНАЯ ЧАСТЬ ДЛЯ ДВУХ ПЕРПЕНДИКУЛЯРНЫХ ДРУГ К ДРУГУ КАСКАДНЫХ СТЕН. А ЕЩЁ БЫЛА КРОВЛЯ -ЕЁ МОНТИРОВАЛ СТАШЕВСКИЙ (имя и отчество не помню) СО СВОИМИ \"КРОВЕЛЬЩИКАМИ\" . А С ДРУГОЙ СТОРОНЫ В ЭТО-ЖЕ ВРЕМЯ МОНТИРОВАЛИ \"РАЗДЕЛИТЕЛЬНУЮ СТЕНУ\" - С ЭТИМИ ЛЮДЬМИ Я НЕ ЗНАКОМ . НО ВСЕ ОНИ ( и я ) БЫЛИ ИЗ \"ОБОРОНКИ\" - МИНСРЕДЬМАШ , УС-605 - А СТАЛО БЫТЬ - СО ВСЕГО СОВЕТСКОГО СОЮЗА . НО ВСЕ ОНИ - ПРОФЕССИОНАЛЫ - МОНТАЖНИКИ-ВЫСОТНИКИ (я самое высокое работал на 110 метрах - выше ни чего не было). Я РАБОТАЛ ПРОРАБОМ , А В МАРТЕ ТОГО-ЖЕ ГОДА МНЕ ИСПОЛНИЛОСЬ 25. И СМЕННА - ЧЕЛОВЕК 100-130 СО ВСЕГО СССР ( горели быстро ). ЗА ПРОШЕДШИЕ 25 ЛЕТ Я НЕ ПОЛУЧИЛ НИ ОДНОЙ ДАЖЕ ОТКРЫТКИ К ТАКОМУ ДНЮ. И РЕАЛЬНО ВИЖУ , ЧТО И ЗАВТРА НИ ЧЕГО НЕ ИЗМЕНИТСЯ. А НА ДНЯХ ОФОРМИЛ ПЕНСИЮ . МНЕ НАСЧИТАЛИ АЖ 944грн.97коп. СО ВСЕМИ НАДБАВКАМИ. А ДОЛЖНО БЫТЬ (как минимум) РАЗ В ДЕСЯТЬ БОЛЬШЕ. НАДО СУДИТЬСЯ - ВСЯ СТРАНА ТОЛЬКО И РАБОТАЕТ НА СУДЫ ! ИЗ ВСЕХ ЛЬГОТ Я ТОЛЬКО В ОЧЕРЕДИ ЗА БИЛЕТАМИ В МЕТРО НЕ СТОЯЛ ! ВОТ ЭТО Я И СМОНТИРОВАЛ.
Автор: Гість Катрінка (10 років тому)
Я дуже бага чула і читала про цю аварію і я щиро співчуваю всім безпосередньо постраждалим,тобто учасникам і всім,хто опосередковано бере щоденно участь у тому,що дихає цією гидотою... На мою думку,ми іще не знаємо багато таємниць Чорнобиля і факти про природний заповідник,я б не була на вашому місці так впевнена і раділа про тварин,які там проживають тому,що мутаційні процеси іще не закінчились і наскільки мені відомо усі мутаційні процеси відбуваються на рівні ДНК,тобто до потомства... А на рахунок,усіх гидот,які написані в коментарах це просто неподобство потрібно знати коли і що говорити!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Автор: Гість Марина (10 років тому)
Жаль,что нельзя сделать второй саркофаг из наших твердолобых политиков и законов которые они сочиняют. А людям,которые пострадали страдают и будут страдать можно только сочувствовать.Есть такая индийская пословица :- Когда человек вырубит последнее дерево на земле и выловит последнюю рыбу в воде,он поймет,что деньги кушать нельзя... Здоровья всем и терпения.
Автор: Гість МАсяня (10 років тому)
майже цікаво
Автор: Гість MARK (10 років тому)
САРКОФАГ З ПОЛІТИКІВ НЕНАДОВГО . . . ЩОБ ВІДЧУЛИ БІЛЬ І ВІДЧАЙ ЛІКВІДАТОРІВ . . .
Автор: Гість Олександр (10 років тому)
В цьому році, 2011, 26 квітня, в річницю аварії на ЧАЄС мені пощастило побувати біля збудованого колись саркофагу. Можу чітко сказати, що там є великі зміни в по рівнянні з тим коли я бачив саркофаг останній раз, навколо нього якісь жовті труби, бандажі, укріплення, навколо станції - памятники, тим кого вже нема, і тим кому ще пощастило жити. Бачив двох президентів, які зовсім не бажають піклуватись за тих ліквідаторів, які ще залишились. Повернення до саркофагу,- неминуче, але то вже не для нас.
Автор: Гість Саня (10 років тому)
Зате як добре тим хто навіть не бачив Чорнобиля, а зараз має статус переселенця. Діти в нього переселенці і внуки будуть, і правнцки. Будуть безкоштовно їздити в санаторії, отримувати допомогу, в нас є каста \"Вічних чорнобильців та їх потомків\". А ті хто дійсно ліквідовував аварію - або вмер, або ледве животіє.
Автор: Гість TAZIK (10 років тому)
а сколько лет єто продлится?
Автор: Гість анонім (10 років тому)
дуже жаль(
Автор: Гість Любов Мико (9 років тому)
Дуже прикро що так сталося!!! Скільки невинних смертей,калік народжених і ні! І не тільки \"чорнобильці\" кинуті на призволяще,-вся середня і низька ланка народу!!! А ще гірше попереду!!!! В той,час як олігархи думають за свої кищені,пройшла деградація населення! А писати всяку матюжню -\"ума ненада\"!!!!
Автор: Гість патріот (9 років тому)
У всьому винні кацапи. Кацап то ворог українця. Чим далі від кацапів тим краще буде жити українець.
Автор: Гість Катерина (9 років тому)
Боже! Чому ж ти ,гість-патріот задрипаний, такий дурнуватий! Адже все це сталося в Україні і треба в першу чергу спитати з наших украЇнських керівників, які тоді були на посадах! Господи, від таких горе-патріотів тільки країні гірше!
Автор: Гість Карина (7 років тому)
Дякую за інформацію.Тепер ясно чого хворію.
Автор: Гість гисть анна (7 років тому)
да это важно спасибо за информацию
Додати власний коментар:


[Додати Фото]
Введіть код з картинки:

ОБМІН ВАЛЮТ


В УКРАЇНІ
MizPee на випадок якщо закортіло
MizPee на випадок якщо закортіло Цікава і корисна програмка MizPee. Якщо ви в незнайомому місті, і вам закор Повністю...
Михайло Бродський зявився в ЖЖ
Михайло Бродський зявився в ЖЖВідомий український політик і бізнесмен Михайло Бродський створив еккаунт в серв Повністю...КОМПАНІЇ
Хлопець попросив у Samsung смартфон і... отримав його!
Хлопець попросив у Samsung смартфон і... отримав його! Не дивлячись на те, що корпорація Samsung зараз переживає не кращі часи, Повністю...
Незвичайні чохли для iPhone (+6 фото)
Незвичайні чохли для iPhone (+6 фото) Якщо Ви хочете "одягнути" свій iPhone дійсно в щось оригінальне, не чека Повністю...ІНТЕРНЕТ
Тостер-«прінтер», який підключається до інтернету
Тостер-«прінтер», який підключається до інтернету Цей концепт напевно сподобається тим, хто робить з їжі культ і навіть в Повністю...
Dell готує до випуску mp3-плеєр
Dell готує до випуску mp3-плеєр Другу спробу прорватися на ринок портативного аудіо робить відома корпор Повністю...РОБОТА
Робот що стрибає, для розвідслужб (+ відео)
Робот що стрибає, для розвідслужб (+ відео) Нашого полку прибуло. Так можуть сказати різного роду представники спе Повністю...
Інженери створили механічних сарану та кажана (+3 відео)
Інженери створили механічних сарану та кажана (+3 відео) Фахівці з політехнічної школи Лозанна (США) створили унікальних роботів, Повністю...ПОСЛУГИ
UMC обіцяє запустити 3G до вересня
UMC обіцяє запустити 3G до вересняОператор мобільного звязку компанія UMC має намір запустити в комерційну експлуа Повністю...
Поповнення рахунку online – нова можливість для всіх абонентів
Поповнення рахунку online – нова можливість для всіх абонентівТепер поповнити свій рахунок на будь-яку суму стало ще простіше — всі абоненти « Повністю...ФОТО
Лайфхаки або 11 способів поліпшити ваш побут (+12 фото)
Лайфхаки або 11 способів поліпшити ваш побут (+12 фото) Лайфхаки (Lifehack) це різні прості способи поліпшити ваше повсякденне ж Повністю...
Коротко про фільми - інфографіка (+10 фото)
Коротко про фільми - інфографіка (+10 фото) Хлопці з міланської дизайн-студії H-57 створили геніальну серію постерів Повністю...ЦІКАВЕ

Погода, Новини, завантаження...