loader
Вхід
Система Orphus

ЦІКАВО.КОМ

останні ЦІКАВІ НОВИНИ з усього світу

RunBTC.net - Заробляй Біткойни легко та вигравай у Джекпот

Заробляй Біткойни Легко

Побудуй свою прибуткову мережу та вигравай Джекпот


Кіберсквотінг: українські особливості. Частина 1

13.07.2007 Категорія: Цікаво Інтернет


Кіберсквоттерство, тобто захоплення доменних імен – досить відомий і не найчистіший онлайновий бізнес, який існує мало не з перших днів існування Інтернету, - повідомляє Інтернет-видання TelNews.
Найгучніші історії, повязані з кіберсквоттерством, відгриміли вже кілька років тому, проте і зараз час від часу зустрічаються згадки про той або інший скандал, або ж про покупку красивого доменного імені за дуже великі гроші.

Сьогодні ми почнемо серію матеріалів, присвячених кіберсквоттерству в Україні. У цього явища в українському сегменті Інтернету є свої особливості і свої цікаві події.
До бесіди про особливості українського кіберсквотінга ми запросили Павла Блоцького, директора компанії Imena.UA, і Бориса Сидюка (“Домен-блог”).

«Якщо порівнювати ситуацію з сквоттінгом в Україні і за кордоном, то в нашій країні рівень розповсюдження цього явища невисокий. Оцінити ж кіберсквоттінг в Україні в кількості грошей або захоплених доменів практично неможливо. Навіть якщо говорити про облік множинних реєстрацій доменів, то слід розуміти, що існують компанії, які по суті своєї роботи реєструють досить багато імен (веб-студії, ресселлери і т.д.) Формально, як і сквоттери, вони виглядатимуть всього лише клієнтами, у яких на аккаунті багато доменів.
Звичайно, якщо добре проаналізувати домени, сквоттера виявити можна. Але це справедливо тільки по відношенню до декількох організацій (або персон), які займаються сквоттінгом явно. В Україні таких «професіоналів» одиниці», - таким чином оцінив український кіберсквоттінг Павел Блоцький.

Кіберсквоттінг в Україні характерний практично для всіх доменних зон. Враховуючи початкову не дуже високу вартість доменів, кіберсквоттери розуміють, що їх завжди можна продати дорожче, ніж зареєструвати. Так, за звучний домен, зареєстрований за $10, можна виручити в середньому близько $150-300.

«Головна помилка сучасних українських (тих, хто працює в зонах .ua) кіберсквоттерів в тому, що дивлячись на ціни західної «вторички» і російські прецеденти, вони ставлять завищені ціни. А на Заході більшість доменів на «вторичці» - розмінна монета зокрема. Тільки 1% доменів входить до числа «золотих», інші переходять з рук в руки за 10-20-50 доларів. У нас же, як і в будь-якій іншій країні, що розвивається, бакси клацають в очах у всіх, і за домен, ринковою вартістю 50-100 доларів, просять 500-1000, а то і більше», - озвучує цифри Борис Сидюк.

Справедливість цього твердження наочно підтверджують творці сайту kvartiry.com.ua, які всім охочим пропонують купити красиве доменне імя, яке зареєстроване авторами цього сайту. На головній сторінці розказано, чому красива адреса сайту – це важливо, потрібно і зручно. Такий ось кіберсквоттінг в промислових масштабах. І це тільки один з прикладів подібних контор.

Ще один цікавий проект – «Сервіс українських доменів, що звільнилися» - дозволяє відстежувати доменні імена, що звільнилися. Тут на момент відкриття міститься близько 50 тисяч доменних імен в зоні COM.UA.

Ситуація з кіберсквоттерством ускладнюється ще і тим, що в Україні немає офіційного списку зареєстрованих доменів, точніше, немає офіційно сформованого і публічно доступного списку. Проте за великим бажанням - отримати такий список не дуже складно. У Росії, наприклад, по правилах доменної зони .ru, він регулярно і відкрито публікується.

«Кіберсквоттерство в Україні - створіння ще дуже юне і ніжне. У результаті у нас кіберсквоттери працюють більше «для душі», чим заради заробітку. Це, швидше, колекціонери красивих імен. Вони в таємниці леліють мрію, що ось цей або той домен з їх портфеля приверне багатого дядечка, жити що не може саме без цього домена. В країні, по суті, немає вторинного ринку імен.
Украй рідкісні операції або дуже мізерні (були випадки продажу доменів в тій же .kiev.ua за 10 центів), або дуже величезні (вартість операції з mail.ua не розголошується, але вона цілком може бути цифрою з шістьма нулями). Взагалі-то, кіберсквоттінг за гроші - винахід більше західний, американський, і повязаний більше з тарфіком «тайп-ін». Нічого страшного, соромливого або незаконного (за винятком кіберсквоттінга торгових марок) в цій справі немає. Цей бізнес схожий звичайному «купи-продай», або спекуляціям на вже вмираючому в Україні ринку нерухомості. Домен - це як квартира або земельна ділянка в тому або іншому вдалому або невдалому місці», - коментує ситуацію Борис Сидюк.

З українським кіберсквоттерством намагається боротися і адміністратор домена .UA компанія «Хостмастер». У березні «Хостмастер» почав процедуру актуалізації доменної зони KIEV.UA.
Основна мета актуалізації даних про домени - забезпечення умов обслуговування доменів, що дозволяють поліпшити якість сервісу в домені KIEV.UA і здійснювати реєстрацію, адміністрування і технічний супровід відповідно до світових стандартів і вимог українського законодавства.

Нові Правила значно ускладнюють сквоттінг доменів і практично позбавляють українські домени привабливості для спамерів. Крім того, для приватних доменів третього рівня, що пройшли актуалізацію, буде встановлений гарантований термін делегування домена, що дозволить значно скоротити кількість «мертвих», тобто зареєстрованих, але невживаних доменів в українському Інтернеті.

Спочатку в доменній зоні .kiev.ua не було механізму контролю за тим, використовується домен чи ні. Доменів було мало, реєструвати їх уміли тільки вузькі фахівці. З розвитком Інтернету, число реєстрацій стало рости, відповідно, в .kiev.ua зявилася просто величезна кількість «сміттєвих», невживаних імен.

«Актуалізація зони була дуже необхідна, оскільки виконує дві функції - вичищення дорвейного сміття із зони і звільнення роками законсервованих красивих імен, якими могли б користуватися інші сайти», - пояснив Борис Сидюк.

Негативні результати процедури актуалізації відчули на собі декілька відомих українських сайтів, зокрема – газета «Діловий тиждень», доменне імя якої якийсь час знаходилося серед кандидатів на видалення, внаслідок чого було зайнято іншим власником.
P.S.: Якщо Ви зауважили орфографічну помилку на цій сторінці,
         просто виділіть помилку мишкою та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
Додати власний коментар:


[Додати Фото]
Введіть код з картинки:

ОБМІН ВАЛЮТ


УКРАЇНА
Донецькі хакери навчилися красти металобрухт через інтернет
Донецькі хакери навчилися красти металобрухт через інтернетСпівробітники Управління СБ України в Донецькій області розслідують факти несанк Повністю...
iPhone продають в Україні по 10 000 гривень
iPhone продають в Україні по 10 000 гривеньПівтора місяці після початку офіційних продажів в США і до їх початку в Європі, Повністю...КОМПЮТЕРИ
Прекрасні моделі зброї в 3D (+5 фото)
Прекрасні моделі зброї в 3D (+5 фото) Зброя завжди привертала людей. Зараз прогрес досяг того ступеня розвитку Повністю...
Діючий ПК на радіоуправлінні у вигляді Wall-E (+ відео)
Діючий ПК на радіоуправлінні у вигляді Wall-E (+ відео) Мультик Wall-E вразив багатьох, навіть тих людей, які особливо не любить Повністю...ІНФОРМАЦІЯ
Незвичайні приклади використання старих жорстких дисків (+5 відео)
Незвичайні приклади використання старих жорстких дисків (+5 відео) Кому потрібні старі жорсткі диски, що вийшли з ладу? Виявляється, їм мож Повністю...
А чи знаєте Ви, що...
А чи знаєте Ви, що... Різна інформація вливається в наш мозок буквально звідусіль. Проте, бага Повністю...МЕРЕЖА
IBM передбачає майбутнє (+ відео)
IBM передбачає майбутнє (+ відео) Корпорація IBM представила світу третій випуск щорічного "IBM Next Five Повністю...
Багатофункціональна підставка для ноутбуків
Багатофункціональна підставка для ноутбуків Перед вами - чергова, і цього разу досить корисна USB-периферія від комп Повністю...ІНТЕРНЕТ
11 відмінних прикладів tech-реклами (+11 фото)
11 відмінних прикладів tech-реклами (+11 фото) У продовженні новини - відмінні приклади реклами Інтернет-сервісів (на Повністю...
Прототип пристрою, який працює на метанолі (11 фото + відео)
Прототип пристрою, який працює на метанолі (11 фото + відео) Вельми вражаючий діючий прототип інтернет-пристрою, який працює на DMFC Повністю...БРОУЗЕРИ
Вийшла нова версія Flock
Вийшла нова версія  FlockВийшла нова версія безкоштовного броузера Flock. Створена на основі Firefox, ця Повністю...
Вийшла нова версія Avant Browser
Вийшла нова версія  Avant BrowserРозробник популярного броузера-надбудови Avant Browser - Anderson Che - оголосив Повністю...ЦІКАВЕ

Погода, Новини, завантаження...